Wiadomości
parafiacielmice.pl
Comiesięczną zbiórką ofiar pieniężnych, w pierwszą niedzielę każdego miesiąca w bieżącym 2020 roku, jako parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach - Cielmicach, wspieramy trzy rodziny w Aleppo w Syrii.

Jibraeel i Sameera mieszkają w Aleppo. To starsze małżeństwo. Ich dorosłe dzieci same mają problemy finansowe. Wynajmują mieszkanie, co jest dużym kosztem. Potrzebują wsparcia w utrzymaniu, gdyż obecnie bezrobocie w Aleppo jest bardzo wysokie, a kraj nadal jest zdestabilizowany. Nie mają emerytury. Pomoc przeznaczą na zakup żywności, leków (nadciśnienie) i spłatę najmu.
Ghassan i Ayda mieszkają w Aleppo i mają 1 dziecko. Rodzina wynajmuje mieszkanie, co jest dużym obciążeniem finansowym. Rodzice imają się dorywczych prac, jednak te zarobki zwykle nie przekraczają równowartości 140 złotych miesięcznie, co nie starcza na utrzymanie 3-osobowej rodziny. Otrzymaną pomoc przeznaczą na zakup żywności, pomocy edukacyjnych, spłatę najmu.
George i Amal mieszkają w Aleppo i mają 1 dziecko. Rodzina wynajmuje mieszkanie, co jest dużym obciążeniem finansowym. Rodzice imają się dorywczych prac, jednak te zarobki zwykle nie przekraczają równowartości 140 złotych miesięcznie, co nie starcza na utrzymanie 3-osobowej rodziny. Otrzymaną pomoc przeznaczą na zakup żywności, pomocy edukacyjnych, spłatę najmu.