Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie w łączności ze Mszą św. - przed i po Mszy św.

We wszystkich sprawach terminowych i nadzwyczajnych - możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych - po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Spisanie protokołu przedślubnego

• po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Chrzest święty

• Dziecko do chrztu św. zgłaszają rodzice przynajmniej na dwa tygodnie przed chrztem św. Rodzice dostarczają akt urodzenia dziecka, wypisują dokument z danymi osobowymi do księgi chrztów, a Rodzice chrzestni przedstawiają zaświadczenie z parafii zamieszkania, stwierdzające, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.
  • Rodzice i Chrzestni uczestniczą w nauce przed sakramentem chrztu św. Ich dziecka.

Pierwsza Komunia święta

• Pierwsza Komunii św. dzieci klasy trzeciej i Wczesna Komunia św. dzieci przedszkolnych - roku 2020 - w niedzielę, 17 maja.

Pierwsza Rocznicy I Komunii świętej

• w niedzielę, 10 maja

Sakrament Bierzmowania

• Przygotowanie do tego sakramentu trwa przez dwa lata i obejmuje dwa roczniki młodzieży.

Ślub kościelny - Sakrament Małżeństwa

• Narzeczeni zgłaszają się przynajmniej na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu. Przedstawiają następujące dokumenty: dowody tożsamości,  świadectwa chrztu świętego wraz z adnotacją o przyjęciu sakramentu bierzmowania, świadectwa ukończenia katechizacji w szkole średniej, dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające  stan wolny narzeczonych - do tzw. ślubu konkordatowego.
  • Nauki przedślubne dla narzeczonych wraz z Dniem Skupienia w sobotę przed Niedzielą Palmową i w Niedzielę Palmową - w godzinach popołudniowo-wieczornych
  • Przygotowanie bliższe do małżeństwa obejmuje młodzieży szkół średnich dwóch roczników /17 i 18 latków/

Odwiedziny chorych i starszych Parafian z Sakramentami świętymi

• W każdy pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00 - po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii

Pogrzeb

• W kancelarii przedstawia się dokument Urzędu Stanu Cywilnego do pochowania zwłok osoby zmarłej.

Rzymskokatolicka parafia
Narodzenia św. Jana Chrzciciela

ul. Targiela 145
43-100 Tychy – Cielmice