VI Niedziela Wielkiego Postu
05.04.2020 r.
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkiego Postu, Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynającą obchód Wielkiego Tygodnia, w którym uobecniać będziemy Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
Dzisiaj - poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.
Dzisiaj: Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00.
Od godz. 11.00 do 16.00 - możliwość indywidualnej modlitwy w kościele.
Msza św. o godz. 16.00, a po niej Nabożeństwo Gorzkich Żali - będzie transmitowana przez internet; link do transmisji

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy - w godz. od 9.00 – 17.00 - możliwość indywidualnej modlitwy w kościele.

Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, na czas epidemii, aby w kościele nie przebywało jednocześnie więcej niż 5 osób.

Przez cały Wielki Tydzień wszystkie Nabożeństwa będą transmitowane przez internet - według Porządku Nabożeństw! Link do transmisji: http://bit.ly/msza-cielmice

Święte Triduum Paschalne.
Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w te szczególne dni męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa - uczestnicząc w liturgii Świetego Triduum Paschalnego przez łącza internetowe.

Bądźmy wszyscy razem w naszych Rodzinach i całej Wspólnocie Parafialnej.

Wielki Czwartek - to dzień Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa.
Od godz. 10.00 - 17.00 - indywidualna modlitwa w kościele
Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Od godz. 19.30 - 21.00 - indywidualna modlitwa w kościele

Wielki Piątek - jest pamiątką Męki Pana Jezusa.
W tym dniu wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Godz. 9.00 - Droga Krzyżowa - transmitowana przez internet
Od godz. 10.00 - 16.00 - indywidualna modlitwa w kościele
Liturgię Męki Pańskiej o godz. 17.00.
Od godz. 18.30 - 21.00 - indywidualna modlitwa w kościele
Bardzo proszę, aby Parafianie na Wielki Piątek przyozdobili kwiatami przydrożne krzyże i zapalili intencyjne świece.

Wielka Sobota - jest dniem zadumy, ciszy i modlitwy
Zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych
Od godz. 10.00 - 17.00 - indywidualna modlitwa w kościele
Liturgia Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 20.00.
Msza św. Rezurekcyjna - Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Najświętszy Sakramentem całej Parafii /od drzwi kościoła/

W dni Świętego Triduum Paschalnego uczestnicząc pobożnie w liturgii, również przez transmisję internetową - możemy zyskać odpust zupełny.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego
Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 - będą transmitowane przez internet
Od godz. 12.00 - 16.00 - indywidualna modlitwa w kościele

Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 - będą transmitowane przez internet
Od godz. 12.00 - 16.00 - indywidualna modlitwa w kościele
Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy w związku z zaistniałą sytuacją kwarantanny, złożyli ofiary i dokonali w minionych tygodniach wpłat na konto bankowe parafii.
Jest możliwość składania ofiar w formie bezgotówkowej na konto parafii na pokrycie kosztów funkcjonowania i utrzymania kościoła, a także na pomoc syryjskim rodzinom – z dopiskiem „Aleppo” - które wspieramy materialnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Numer konta bankowego: 74 8435 0004 0000 0000 2570 0001
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, za materialną pomoc, bez której nie możliwe jest utrzymanie parafii, pozbawionej w tym czasie epidemii, ofiar pieniężnych zwyczajowo składanych podczas niedzielnych i świątecznych Mszy św., liturgii Wielkiego Tygodnia, a także w ciągu tygodnia.
Za zrozumienie - Wszystkim Parafianom dziękuję!

Przychodząc na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła możemy nabyć zastępczą wersję naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – na stół wielkanocny, książeczki do Liturgii Wielkiego Tygodnia i na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, oraz „Gość Niedzielny”.