III NIEDZIELA ZWYKŁA
23.01.2022 r.

Przeżywamy wraz z całym chrześcijańskim światem Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”, który tradycyjnie trwa 25 stycznia.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego.

Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli przeznaczone są na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 24 stycznia - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa
- we wtorek, 25 stycznia - Święto Nawrócenia św. Pawła
- w środę, 26 stycznia - wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
- w czwartek, 27 stycznia - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- w piątek, 28 stycznia - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana.

We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W środę, 26 stycznia obchodzić będziemy XXII Dzień Islamu.

W piątek – o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.
Po Mszy św. o godz. 18.15 – w kościele – spotkanie Dzieci klasy III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św., oraz Ich Rodziców.

W sobotę, podczas porannego nabożeństwa - modlitwa w intencji Członków Szkaplerza św. Michała Archanioła.

W przyszłą niedzielę, 30 stycznia br., Msza św. o godz. 11.00 - zostanie odprawiona w intencji Ks. Proboszcza, z okazji 35 rocznicy święceń kapłańskich.
Okazja do Spowiedzi św. - codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.15, i w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach Nowego 2022 Roku.

Dziękuję za doroczną ofiarę związaną z miejscami w ławkach. Niech ofiara ta nie będzie traktowana jako rezerwacja miejsca, ale wsparcie parafialnych wydatków związanych z ogrzewaniem kościoła. Bóg zapłać!

W zakrystii i przed kościołem możemy nabyć świece gromniczne na Święto Matki Bożej Gromnicznej.
Na stoliku wyłożone są nasze kalendarze parafialne na 2022 rok. Można zabrać!

LUTY 2022 r.:
1. wtorek, godz. 17.30