II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj - w II Niedzielę Wielkiego Postu, a także w V Niedzielę Wielkiego Postu, podczas Mszy św. - Kazania Wielkopostne nawiązujące tematyką do obecnego roku duszpasterskiego „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” - o Liturgii Słowa i Liturgii Ofiary, wygłosi Ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie - którego serdecznie witamy i życzymy Bożych łask.
Dziś modlimy się w intencji Misji świętych i Misjonarzy.
Przed kościołem – doroczna zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny.

Dzisiaj:
- o godz. 15.15 - Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,
- o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli - przeznaczone są na nasze potrzeby parafialne.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie - 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele - przed pierwszą Mszą św.

We wtorek: - o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z polecanymi intencjami.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca.
W I czwartek, 4 marca - w Święto św. Kazimierza, królewicza:
- od godz. 16.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci i Młodzieży szkolnej,
- o godz. 17.30 - Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii.
Zapraszam całą Młodzież pracującą, studiującą, uczącą się i przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W I piątek:
- od godz. 7.40 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- od godz. 15.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
- od godz. 16.30 - okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych i Młodzieży
- o godz. 17.00 - zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem,
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą za Zmarłych zalecanych, adoracja relikwii Krzyża św. - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.
W I piątek, po Mszy św. porannej - odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

Przedświąteczne odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami św. – Spowiedzią, Komunią św. i Sakramentem Namaszczenia Chorych - będą miały miejsce - w Wielki Poniedziałek, 29 marca i Wielki Wtorek, 30 marca - od godz. 8.30.

W I sobotę:
- od godz. 7.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi,
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę – w pierwszą niedzielę miesiąca – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych bw domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – ndo liturgii paschalnej i na stół wielkanocny.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii – w zakładce „Cmentarz parafialny”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w marcu i w kolejnych miesiącach tego roku.

MARZEC 2021 r.:
13. sobota,   godz. 8.00