VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lutego 2020 r.

Dzisiaj, od godz. 11.00 do 16.00 - rozpoczynamy trzydniowe, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową i czasem Wielkiego Postu.
Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu kontynuować będziemy w poniedziałek i we wtorek, w godz. od 8.30 do 17.30.
Dzisiejsze Nabożeństwo zakończymy modlitwą Litanii do Imienia Jezus - o godz. 15.45.
O godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.
Dzisiaj też rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Kolekta dzisiejsza przeznaczone jest na potrzeby naszej parafii.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W poniedziałek i wtorek - o godz. 8.30 – Nabożeństwo na rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Mszą św. o godz. 17.30.

W poniedziałek i wtorek - okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych , Młodzieży i Dzieci przed Środą Popielcową:
- rano - od godz. 8.15  do 8.30,
- popołudniu - od godz. 16.45 do 17.30.

W poniedziałek, od godz. 16.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Dzieci.
We wtorek, od godz. 16.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Młodzieży.
We wtorek, na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu - o godz. 17.15 -

Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
Proszę o podjęcie dyżurów modlitewnych w kościele podczas Adoracji Najświętszego sakramentu - zapisy w zakrystii lub przed kościołem.

Na wtorek, na godz. 9.00 – proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W Środę Popielcową, 26 lutego – rozpoczynamy Wieli Post.
Msze św. w Środę Popielcową zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 18.00.
Podczas Mszy św. posypywanie głów popiołem.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich Wiernych Kościoła post i wstrzemięźliwość – czyli tak zwany post ścisły, polegający na zachowaniu wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i ograniczeniu posiłków do syta - do jednego w ciągu dnia.
W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też nakaz powstrzymywania się od hucznych zabaw!
Okazja do Spowiedzi św. w Środę Popielcową – pół godziny przed każdą Mszą św.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00 – będzie miała miejsce w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 - Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończyć - Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.

W piątek, o godz. 17.00 – odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z modlitwą za Zmarłych zalecanych i adoracją relikwii Krzyża św. Zalecki, wypominki za Zmarłych zalecanych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali - można składać w zakrystii.
O godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

Przyszła niedziela, 1 marca – to I Niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywać będziemy wraz z całym Kościołem jako Niedzielę Trzeźwości.
Kościół zachęca wszystkich Wiernych do zachowania w Wielkim Poście wstrzemięźliwości i abstynencji od alkoholu.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 – odprawimy pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi Ks. Łukasz Pasuto, wikariusz parafii św. Krzysztofa w Tychach.
W przyszłą niedzielę – kolekta, jako Jałmużną postną - będzie naszym darem materialnym na rzecz ubogich, będącym zadośćuczynieniem za korzystanie z różnego rodzaju dyspens, których udziela nam Kościół w ciągu całego roku.
W przyszłą niedzielę – w pierwszą niedzielę miesiąca – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w naszej Parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu, 29 marca do środy 1 kwietnia 2020 r.

Rekolekcje Parafialne wygłosi Ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie, zaś Rekolekcje szkolne - Ks. Sławomir Tyburski, wikariusz parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Tychach.

Dziękuję mieszkańcom osiedla „Ogrodnik” za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła – jutro, w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu.
Dziękuję Panom za pomoc w montażu nowego ołtarza w miniony wtorek.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu marcu i kwietniu 2020 roku.

Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych, których rezerwacja już upłynęła.
Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.

Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych, połączonym z Nauką Przedślubną, okazją do Spowiedzi św. i wspólną modlitwą.
Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele -
w sobotę przed Niedzielą Palmową - 4 kwietnia br., o godz. 16.00, i w Niedzielę Palmową - 5 kwietnia br., o godz. 14.00.