I NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2020 r.

Dzisiaj – w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedzielę Trzeźwości.
Po każdej Mszy św. odprawimy krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne.
O godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielą przeznaczone są na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.
Adwent niech będzie dla Wszystkich radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana, czasem modlitwy i czuwania
Msze św. Roratnie będą odprawiane w naszym kościele – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30.
Wszystkich Parafian zachęcam do udziału, a szczególnie Dzieci i Młodzież.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek - 30 listopada - Święto św. Andrzeja, Apostoła.

We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio z polecanymi intencjami modlitewnymi, adoracja relikwii i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia.
Z racji rozpoczętego czasu Adwentu, zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestniczenia w te dni Eucharystyczne we Mszy św., w Nabożeństwach i przystąpienia do Spowiedzi i Komunii św.

W I czwartek, 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana:

Miesięczna Spowiedź św. dla Dzieci i Młodzieży na początek Adwentu:
- o godz. 16.30 - Dzieci i Młodzież
- o godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych i Starszej Młodzieży
- o godz. 17.30 - Msza św. Roratnia z udziałem Młodzieży - w intencji Młodzieży i wszystkich Rodzin naszej Parafii

W I piątek, 4 grudnia - obchodzić będziemy Uroczystość św. Barbary, Patronki Górników:
- o godz. 8.40 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 9.00 - Msza św. w intencji Wszystkich Górników naszej Parafii.

Zapraszam górników, emerytów i rencistów górniczych, byłych górników, i wszystkie osoby związane z górnictwem oraz Ich Rodziny, a także Imienniczki św. Barbary i wszystkich, którym patronuje św. Barbara
- o godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 17.30 - Msza św. Roratnia - w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

W I piątek nie będzie odwiedzin chorych po domach!
Odwiedziny Chorych i Starszych Parafian – przed świętami!

W I sobotę, 5 grudnia:
- o godz. 7.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, oraz Członków Róż Różańcowych naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę, 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
To - II Niedziela Adwentu, kiedy modlić się będziemy za Misje prowadzone przez Kościół w krajach Europy wschodniej.
Przed kościołem, przeprowadzona zostanie doroczna zbiórka ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie” w miesiącu grudniu będzie przeprowadzona - przed kościołem - w niedzielę, 13 grudnia br.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.30 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.
Dziękuję za przygotowanie wieńców adwentowych, oraz dekoracji i wystroju adwentowo – roratniego w naszym kościele.

Dziękuję Ks. Andrzejowi Uciesze, za pomoc duszpasterską podczas mojej izolacji z powodu zarażenia koronawirusem.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć lampiony adwentowa dla dzieci, kartki świąteczne, kalendarze, opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.
Są jeszcze wolne intencji mszalnych w miesiącu grudniu i styczniu, które możemy ofiarować za Żyjących i Zmarłych.

GRUDZIEŃ   2020 r. :
9. środa,  godz. 8.00