VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
9.05.2021 r.

Dzisiaj - o godz. 15.30 – Nabożeństwo majowe.

Popołudniowa Msza św. o godz. 16.00.
Kolekta dzisiejsza - w drugą niedzielę miesiąca - jako specjalna, i w przyszłą niedzielę - przeznaczone są na potrzeby naszej parafii - na opłacenie rachunków za energię elektryczną na ogrzewanie naszego kościoła.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

W przyszłą niedzielę – w ostatnią, VII Niedzielę Wielkanocą, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego - w tym tygodniu – w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe.
Są to dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

W poniedziałek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo odprawimy przy krzyżu na ul. Cielmickiej.

We wtorek, o godz.17.00 - przy krzyżu na ul. Jankowickiej, a w środę, o godz. 8.00 - przy kaplicy św. Tekli.

Każdego dnia na zakończenie Nabożeństwa, w kościele – błogosławieństwo sakramentalne i Msza św.

W poniedziałek – o godz. 18.00 - Msza św. będzie odprawiona - do Opatrzności Bożej - o dobre tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli – w intencji Rolników naszej Parafii i Ich Rodzin.

Wszystkich Parafian - Dorosłych, Młodzież i Dzieci - serdecznie zapraszam w te dni do wspólnej modlitwy.

We wtorek, 11 maja - o godz. 19.00 - w kościele - spotkanie Osób odpowiedzialnych za budowę tegorocznych ołtarzy

Uroczystości Bożego Ciała, którą obchodzić będziemy 3 czerwca br.
Zapraszam Parafian mieszkańców Osiedla „Ogrodnik” - budowniczych ołtarza, gdzie zostanie odprawiona Msza św. na początek uroczystości; oraz budowniczych czterech ołtarzy procesji Bożego Ciała – Parafian mieszkających przy ul. Ziołowej 8, 6, 5, 2 i ul. Jedności 19; ul. Jedności 18, 16, 14, 12, 10; ul. Nadrzecznej 15, 13, 11, 14, 16; oraz ul. Na Wzgórzu 10, 6, 6a, 3, 1.

W czwartek, 13 maja - pierwszy w tym roku Dzień Fatimski:
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo majowe
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej
- o godz. 19.00 - Różaniec fatimski, procesja ze świecami, z Najświętszy Sakramentem, i błogosławieństwo lourdzkie
- o godz. 20.00 - Apel Jasnogórski

W piątek, 14 maja - obchodzić będziemy Święto św. Macieja, Apostoła.
W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
O godz. 16.30 - Spowiedź św. Dzieci przed Pierwszą Komunią świętą.
O godz. 17.30 - Nabożeństwo majowe.
O godz. 18.00 - Msza św. szkolna.
Od godz. 18.30 - 19.00 - Okazja do Spowiedzi św. Rodziców i Krewnych Dzieci Pierwszokomunijnych.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W sobotę, 15 maja i w niedzielę, 16 maja – w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystości Pierwszej Komunii św. naszych Dzieci, które odbędą się – podczas Mszy św. o godz. 12.00.

W niedzielę, 23 maja – w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Msza św. o godz. 12.00 – ostanie odprawiona w intencji Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św., oraz Ich Rodziców, Chrzestnych i Rodzin.

W Pierwszą Rocznicę swojej Uroczystości Komunijnej Dzieci , w strojach komunijnych, odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

W niedziele - 16 i 23 maja br., ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii świętej i Pierwszą Rocznicę Komunii świętej - Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii – w zakładce „Cmentarz parafialny”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Wierni Kościoła, zgodnie z przykazaniem kościelnym, zobowiązani są w Okresie Wielkanocnym przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię świętą.
Okres Wielkanocny trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej – w bieżącym roku – do 30 maja.

JUBILEUSZOWE REKOLEKCJE PARAFIALNE W NASZYM KOŚCIELE Z NAWIEDZENIEM KOPII FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Z CUDOWNEJ GROTY OBJAWIEŃ NA GARGANO WE WŁOSZECH, które poprowadzą Księża Michaelici od 13 do 16 czerwca 2021 r. /od niedzieli do środy/, będą czasem bezpośredniego przygotowania do świętowania Uroczystości: Jubileuszu 75 rocznicy zbudowania pierwszego kościoła i 50 - lecia istnienia obecnego cielmickiego kościoła, a także jego konsekracji - w dniu 24 czerwca 2021 r., w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki.

CZERWIEC  2021 r.:
 3.  czwartek, godz. 11.30