UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1.01.2023 r.

Dzisiaj Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Dzisiejsze Święto jest Świętem nakazanym, kiedy jako wierzący Kościoła mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

Msza św. o godz. 11.00 - zostanie odprawiona w intencji całej naszej Parafii – o Boże błogosławieństwo w Nowym 2023 Roku.
Wraz z całym Kościołem, modlimy się dziś o pokój na świecie.
Na zakończenie każdej Mszy świętej – odprawimy Noworoczne Nabożeństwo Eucharystyczne.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W przyszłą niedzielę - kolekta specjalna – w drugą niedzielę miesiąca - przeznaczona będzie na opłacenie energii elektrycznej na ogrzewanie kościoła.
W przyszłą niedzielę - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej – również w roku 2023 kontynuować będziemy pomoc naszej parafii dla syryjskiej rodziny w Aleppo.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, wpłacane na konto bankowe parafii, a teraz także za ofiary kolędowe.

W okresie kolędowym – Msze święte w tygodniu będą odprawiane zasadniczo o godz. 8.00.

We wtorek, 3 stycznia, o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Po Mszy św. - Nabożeństwo do św. Ojca Pio i Litania do Serca Jezusowego.

W środę, 4 stycznia, o godz. 8.00 - Msza św. - Do Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz w intencji Rodzin naszej Parafii, i Młodzieży – o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku 2023 i właściwe rozeznanie drogi życiowej.
Nie żyje Papież Senior Benedykt XVI
Msza święta żałobna za śp. + Papieża Seniora Benedykta XVI - zostanie odprawiona w naszym parafialnym  kościele - w środę, 4 stycznia 2023 r. o godz. 8.00.

W I czwartek miesiąca, 5 stycznia, o godz. 17.30 - kolejna Msza św. kolędowa.
 Rodziny, które wybrały formę kolędowania podczas Mszy św. kolędowej, proszone są o pozostawienie na stoliku z pamiątkami kolędowymi, po błogosławieństwie kolędowym Rodzin - na zakończenie Nabożeństwa, karteczki z nazwiskiem i adresem – celem odnotowania kolędy w kartotece parafialnej.
Do udziału we Mszy św. kolędowej zapraszam wszystkie Rodziny wyznaczonej części Parafii.

W I piątek miesiąca - 6 stycznia - obchodzić będziemy
Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.
Jest to święto nakazane, kiedy jako wierzący Kościoła mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.
Msze św. w tym dniu odprawione będą o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Kolekta będzie przeznaczona na misje.
Około godz. 12.00 odbędzie się IX CIELMICKI ORSZAK TRZECH KRÓLI.
Orszak przejdzie ulicami: Jedności, Strzelecką, Górną i Targiela - pod kościół.
Podczas Orszaku – wspólne kolędowanie wszystkich uczestników.
Zakończenie modlitwą „Anioł Pański” i oddaniem pokłonu i czci Świętej Rodzinie przed kościołem.
Zapraszam do udziału Dzieci przebrane w jasełkowe stroje, Młodzież i Dorosłych.
Po każdej Mszy św. Dzieci Orszaku Królewskiego będą zbierały ofiary na Fundusz Orszaku Trzech Króli wspierający dzieci ubogie i potrzebujące.
W tym dniu modlić się będziemy w intencji naszych Księży Biskupów – w rocznicę Ich święceń biskupich.

W I sobotę, 7 stycznia:
- o godz. 7.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza święta w intencji grup religijnych naszej Parafii, z okazji Nowego 2023 Roku - o Boże błogosławieństwo i zdrowie.

Po Mszy św. - w salce – spotkanie opłatkowo – noworoczne Członków Róż Różańcowych, grupy Szkaplerza św. Michała Archanioła, Rodziny Radia Maryja,i innych grup religijnych naszej Parafii, oraz naszych Seniorów.
Serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę, 8 stycznia - przeżywać będziemy Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie.
Msze święte w tym dniu - o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia Chrztu świętego.
O godz. 8.00 - Msza święta - w intencji wszystkich Parafian z podziękowaniem za łaskę Chrztu św., z prośbą o wierność przyrzeczeniom chrzcielnym, i o Boże łaski w Nowym 2023 Roku - dla Wszystkich Rodzin naszej Parafii.
O godz. 16.00 - Msza święta w intencji Rodzin Domowego Kościoła i Wszystkich Rodzin naszej Parafii.
Okazja do Spowiedzi św. - codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Targiela, Jankowickiej, Strzeleckiej, Leśników i Gajowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w tym tygodniu - w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i tygodnika „Bliżej Życia z wiarą”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne - kilkanaście wolnych intencji - w styczniu 2023 r. i w kolejnych miesiącach Nowego 2023 Roku.

Tegoroczna kolęda w naszej Parafii rozpoczęła się w sobotę, 3 grudnia br., i przebiega w dwóch równorzędnych formach kolędowania - po domach i podczas Mszy św. kolędowej w kościele, z błogosławieństwem kolędowym Rodzin – według wyznaczonego porządku.
Wybór formy kolędy należy do każdej Rodziny.
Ofiary kolędowe przeznaczone będą na przyszłoroczne malowanie kościoła.

STYCZEŃ 2023 r.:
13. piątek, godz. 8.00