XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
3.07.2022 r.

Od dzisiejszej niedzieli - przez okres wakacyjny /lipiec, sierpień/ w naszym parafialnym kościele Msze św. w niedziele i święta odprawiane będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca - tradycyjnie - kolekta specjalna, przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.
Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
„Bóg zapłać” Wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, 6 lipca - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, zakonnicy,
- w piątek, 8 lipca - wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

We wtorek, o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii.

W piątek, o godz. 18.00 - wakacyjna Msza św. szkolna.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste/.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.
Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu lipcu /14 intencji/, sierpniu /18 intencji/ oraz w kolejnych miesiącach tego roku.

W związku z sezonem letnim, pragnę przypomnieć o godnym stroju odświętnym obowiązującym w kościele podczas nabożeństw, zarówno dorosłych, młodzież i dzieci.

Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

W dniach od 20 – 24 lipca br. odbędzie się XXXVIII Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
Zapisy, w dniu wymarszu - w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach.

IV archidiecezjalną pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes, specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic, zaplanowano w dniach 8 - 16 września br. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej archidiecezji. Trwają już zapisy.

Porządek Mszy świętych w naszym kościele w okresie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

LIPIEC 2022 r.:

Do wieczności odeszli:
Śp. + Marek SOBIESKI, lat 68
Śp. + Rafał TABOR, lat 34

Pragnę w imieniu naszej Parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w Tychach – Cielmicach, Zarządu Rady Osiedla „Cielmice” i swoim własnym, wyrazić serdeczną wdzięczność Wszystkim Ofiarodawcom, Sponsorom i Organizatorom naszego XVII Cielmickiego, Charytatywnego, Świętojańskiego Festynu Odpustowego, w niedzielę, dnia 26 czerwca 2022 r.

Są nimi:
•    Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA
•    Firma EKOLAND - MWS Sp. z o.o. Sp. k.
•    Firma PLASMA PONIT MARCIN NIEMIEC
•    Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej – Wodny Park Tychy – Prezes Zbigniew GIELECIAK
•    Firma SERTOP
•    Anonimowi Sponsorzy