II NIEDZIELA ADWENTU
5.12.2021 r.

Dzisiaj : w II Niedzielę Adwentu, modlimy się za Misje prowadzone przez Kościół w krajach Europy wschodniej.
Dziś przed kościołem - zbiórka pieniężna na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca – jako kolekta specjalna – przeznaczone są na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na opłacenie rachunków za energię elektryczną – w związku z ogrzewaniem kościoła.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.
Msze św. Roratnie będą odprawiane w tym tygodniu - w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30.
Wszystkich Parafian zachęcam do udziału, a szczególnie Dzieci i Młodzież.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek, 6 grudnia - św. Mikołaja, biskupa
  • we wtorek, 7 grudnia - św. Ambrożego, biskupa.
W poniedziałek, o godz. 17.30 i  w środę, o godz. 8.00 - Msze św. zostaną odprawione za Zmarłych zalecanych z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych  i Dnia Zadusznego.

We wtorek - o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę, 8 grudnia – obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 i 17.30.
Zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. w tym dniu.
Msza św. o godz. 17.30 – zostanie odprawiona w intencji Dzieci Maryi i Sodalicji Mariańskiej naszej Parafii. Podczas Mszy św. Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia, a kandydatki zostaną włączone do Ich grona.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasze cele parafialne.

W piątek, 10 grudnia, po Mszy świętej roratniej – o godz. 18.30 – w naszym kościele będzie miał miejsce adwentowy koncert pieśni religijnej w wykonaniu chóru „Cantate Deo” z Tychów – Czułowa, z parafii Krzyża świętego.
Zapraszam Dorosłych, Młodzież i Dzieci. Zapraszam Parafian i Gości.
Niech będzie to czas na adwentowe zatrzymanie, modlitwę i refleksję.

Następną niedzielę - III Niedzielę Adwentu – przeżywać będziemy jako Niedzielę Radości.
W przyszłą niedzielę, przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Dziękuję mieszkańcom ul. Targiela i Ks. Szojdy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – w poniedziałek, o godz. 18.30 i w sobotę , o godz. 8.45 - proszę mieszkańców ul. Strzeleckiej, Jankowickiej, Leśników i Gajowej.

Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2022 rok.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Są jeszcze wolne intencje w miesiącu grudniu bieżącego roku i styczniu przyszłego roku.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kalendarze na 2022 rok, lampiony adwentowa dla dzieci, kartki świąteczne, opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.

W związku z tegoroczną kolędą, która odbędzie się w podobnej formie, jak w roku ubiegłym, zaproszenie do udziału we wspólnej modlitwie przed domami i uczestnictwa całych Rodzin we Mszy świętej kolędowej w kościele, wraz z porządkiem kolędowym i modlitwą błogosławieństwa mieszkania podczas wieczerzy wigilijnej, powinno było być dostarczone  do każdej Rodziny naszej parafii, w pierwszym tygodniu Adwentu.

W sobotę, 18 grudnia br. - na naszym placu kościelnym odbędzie się Charytatywny, Parafialny Jarmark Świąteczny, z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad sanitarnych.

Dzień Skupienia dla Narzeczonych połączony z Nauką Przedślubną i Poradnią Życia Rodzinnego odbędzie się w 2022 roku, naszym kościele - w sobotę i w Niedzielą Palmową - 9 i 10 kwietnia.

W miesiącu listopadzie:
Do wieczności odeszli: