XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
3.10.2021 r.

Dzisiaj Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
O godz. 15.15 - Nabożeństwo Różańcowe
Dziś - Odpust parafialny u Ojców Franciszkanów na Paprocanach.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca – jako specjalna – kolekta będzie przeznaczone są na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne.
Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Nabożeństwa Różańcowe, w naszym kościele odprawiamy:
- w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - o godz. 17.30,
- w środę i sobotę - o godz. 8.30,
- w niedzielę - o godz. 15.15.
Zapraszam do udziału w Nabożeństwach - Dorosłych, Młodzież i Dzieci.

Wieczorne Msze św. w tygodniu, ze względu na Nabożeństwa Różańcowe - rozpoczynają się o godz. 18.15.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 4.10 - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- w wtorek, 5.10 - wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
- w czwartek, 7.10 - wspomnienie Matki Bożej Różańcowej,
- w sobotę, 9.10 - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W czwartek, 7 października - Msza św. o godz. 18.15 – zostanie odprawiona w intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii.

W piątek:
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez Dzieci, które w maju br. przystąpiły do I Komunii świętej,
- o godz. 18.15 - Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę – 10 października, w łączności z 43 rocznicą wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski, pod hasłem „Nie lękajcie się !”

W tym dniu, jak co roku, przeprowadzona będzie przed kościołami zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierający edukacyjne szanse ubogiej i uzdolnionej Młodzieży.

Od ubiegłej niedzieli mamy w naszej parafii trzech Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.
Są nimi Panowie: Kazimierz Kostka, Leszek Germanek i Rafał Gołka.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 9.15 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/.

Można nabyć kalendarze na 2022 r.

Są jeszcze wolne intencje mszalne  w październiku i w kolejnych miesiącach tego roku.

Można zamawiać Msze św. na następny – 2022 rok.
Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne, a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, imienin, w 18 urodziny młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin dziecka.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

1 października br. w naszym Wyższym Ślaskim Seminarium Duchownym w Katowicach rok propedeutyczny w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach, rozpoczął nasz Parafianin Jakub Widuch.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE
PAŹDZIERNIK    2021 r.: