XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
19.09.2021 r.

Dziś - przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Dzisiaj Msze święte odprawiane będą: o godz. 8.00, 11.00, 12.30 /przy krzyżu na Osiedlu „Ogrodnik”/ i 16.00.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W przyszłą niedzielę – na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne.
Dzisiaj, przed kościołem – zbiórka pieniężna na potrzebujących w Afganistanie.
Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek, 20 września - z okazji Święta św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży - o godz. 18.45 - w kościele - wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem Młodzieży naszej Parafii i Ich Rodziców.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 20. 09 - wspomnienie świętych Męczenników koreańskich,
- we wtorek, 21. 09 - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
- w czwartek, 23.09 - wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny,
- w sobotę, 25.09 - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

W piątek - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.
Po Mszy św. , w kościele – spotkanie Rodziców i Dzieci, które w tym roku, w maju, przystąpiły
do Pierwszej Komunii św.

W przyszłą niedzielę - dodatkowa Msza św. o godz. 12.30.
W przyszłą niedzielę liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych.

Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy opiekują się i dbają o przydrożne krzyże i kaplice.
Dziękuję za przyozdobienie krzyży z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Serdecznie dziękuję Wszystkim Rolnikom naszej Parafii i Ich Rodzinom za udział we Mszy św. Dożynkowej w ubiegłą niedzielę.
Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
Starostom tegorocznych Dożynek - Państwu Marioli i Damianowi Waluś, a także Tym Osobom, które Im pomagały - dziękuję za przygotowanie Uroczystości, ofiarowane płody rolne, kwiaty, wieniec dożynkowy i przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła - serdecznie „Bóg zapłać!”

Dziękuję za pomoc duszpasterską Ks. Kanonikowi Benedyktowi Borkowemu i Ks. dr Andrzejowi Uciesze – podczas mojej nieobecności w parafii – podczas pobytu w szpitalu i na rehabilitacji, a także teraz – w ostatnim miesiącu – Ks. Kanonikowi Borkowemu za Jego obecność - podczas mojej rekonwalescencji.

Dziękuję Młodzieży, która w minioną środę przyjęła Sakrament Bierzmowania i Ich Rodzicom, a także mieszkańcom ul. Targiela i Ks. Szojdy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – we wtorek , o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jankowickiej, Strzeleckiej, Leśników i Gajowej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w październiku i w kolejnych miesiącach tego roku.

Można nabyć kalendarze na 2022 r., wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego – w cenie 8 zł.

Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w przyszłym, 2022 roku – w niedzielę, 15 maja.

Można już zamawiać Msze św. na następny – 2022 rok.
Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne, a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, imienin, w 18 urodziny młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin dziecka.
Intencje terminowe – proszę rezerwować już teraz!

W czwartek i piątek, 23 i 24 września br. kolejny raz będzie miała miejsce w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, na posesji Państwa Golda /od ul. Jedności/.
Przychody z przeprowadzonej akcji są wsparciem materialnym polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii, Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie.

PAŹDZIERNIK  2021 r.:
19. wtorek, godz. 18.00
26. wtorek, godz. 18.00
28. czwartek, godz. 18.00
29. piątek, godz. 18.00

Młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania - 15 września 2021 r., w kościele Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach - Cielmicach, udzielił Ks. Biskup Marek SZKUDŁO.

1.Bieroński Dominik
2.Bojdoł Paweł