W niedzielę 23 czerwca, obchodziliśmy w naszej Parafii – Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Kazania odpustowe wygłosił i Sumę odpustową w intencji Parafian odprawił Ks. Janusz Blaut, były misjonarz pracujący w Rosji, były proboszcz parafii we Władykaukazie i Biesłanie w Północnej Osetii.
Uroczystą Eucharystię zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
O godz. 15.30 – odprawiliśmy Uroczyste Nieszpory Odpustowe.
Po południu, na terenie Kółka Rolniczego odbył się Charytatywny, Świętojański, XIX Cielmicki Festyn Odpustowy.

W imieniu naszej Parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w Tychach – Cielmicach, Zarządu Rady Osiedla „Cielmice” i swoim własnym, pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność Wszystkim Ofiarodawcom, Sponsorom i Organizatorom naszego XIX Cielmickiego, Charytatywnego, Świętojańskiego Festynu Odpustowego, w niedzielę, dnia 23 czerwca 2024 r.:

•    Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego – Pan Stanisław ROSA
•    Firma EKOLAND - MWS Sp. z o. o. Sp. k. „TYMBARK” - Pan Tomasz NOWAK
•    Firma PLASMA PONIT - Pan Marcin NIEMIEC
•    Firma SERTOP
•    Firma MAX-COM - Pan Arkadiusz WILUSZ
•    Firma ROMAK - Pan Roman KWIK
•    Firma COMEN
•    Hurtownia LAMS
•    Piekarnia Cielmice - Państwo Krzysztof i Beata BRONCEL
•    Firma Państwa SOŁTYS
•    Firma HASO S.C. - Pan Andrzej PASZEK
•    Firma MASTER – Odpady - Pan Prezes mgr inż. Mieczysław PODMOKŁY
•    Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-ściekowej - Pan Prezes mgr inż. Zbigniew GIELECIAK
•    Bistro „ U KARLIKA” - Pan Karol FIGIEL
•    Firma Ogrodnicza Państwo Bogusław i Bogumiła JANIK
•    Gazy Techniczne - Pan Leszek WIERTELAK
•    Sklep makaronowy – Państwo Jarosław i Maria OSIOR
•    Wyroby cukiernicze - Pani Julia PLUTA
•    Sklep ogólnobranżowy TINA - Państwo Andrzej i Beata JANIK
•    Usługi florystyczne - Pani Justyna FOLTYN - JANIK
•    Firma LUX-POL Balony
•    Firma - Pan Adam ZAWISZA i Pani Anna GORZAWSKA - REMOGNA
•    Anonimowi Sponsorzy
•    Rada Parafialna
•    Rada Osiedla CIELMICE - Pani Bogumiła WIECZOREK, Pani Ewa ŻAK
•    Zarząd Kółka Rolniczego Tychy – Cielmice – Pan Eugeniusz TARGIEL
•    Stowarzyszenie Przyjaciół Cielmic - Pani Prezes Joanna SKODNY wraz z Współpracownikami
•    Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna - Tychy
•    Oprawa muzyczna - Pan Dawid GOLDA
•    Właściciele sprzętu rekreacyjnego dla dzieci i organizatorzy animacji dla dzieci - Panie: Roksana, Inna, Natasza i Barbara
•    Autorzy pogadanek tematycznych i Zespoły muzyczne, wokalne i instrumentalne: Pani Karolina WOSZ, Zespół Tańca Ludowego „TĘCZA” - Tychy, Tyskie Centrum Wolontariatu
•    PARAFIANIE: zaangażowani w organizację, przygotowanie i przebieg festynu, w prowadzenie zabaw i konkursów dla dorosłych i dzieci:
Panie: Jadwiga Kolczyńska, Maria Durok, Anna Stencel, Emilia Gruszczyk – Pluta, Magda Golda, Mariola Freiherr - Trukała
Panowie: Marcin Lipa, Leszek Germanek, Marcin Germanek, Jakub Janik,Zbigniew Żak, Tomasz Kuder, Dawid Hanf, Andrzej Ciupak, Zbigniew Krzemień, Stanisław Kostka, Eugeniusz Lubowiecki.

Serdeczne „Bóg zapłać!”
Ks. Proboszcz Piotr Wojszczyk