Wiadomości
parafiacielmice.pl

W imieniu Caritas Polska pragnę złożyć Księdzu oraz całej Parafii serdeczne podziękowania za wieloletni udział w programie „Rodzina Rodzinie”. Dzięki zaangażowaniu Parafii rodziny na Bliskim Wschodzie przekonały się o wielkiej szczodrości Polaków, którzy o nich pamiętają i modlą się o lepszą dla nich przyszłość. To niesamowite, że serca naszych rodaków są tak otwarte na problemy i troski rodzin na Bliskim Wschodzie.

To nieoceniony gest solidarności, dzięki któremu wspierana rodzina miała co jeść, mogła wykupić niezbędne leki, opłacić leczenie czy pokryć koszt wynajmu mieszkania. Pisząc wprost – przeżyła, bez konieczności rozważania ucieczki ze swego kraju do Europy, aby przetrwać.

Dziękuję za wieloletnią obecność Parafii w służbie oraz za dalszą chęć wspierania na rzecz potrzebujących rodzin na Bliskim Wschodzie. Kryzysy migracyjne to wyzwanie, które dotyczy nas wszystkich. Uchodźcy z Syrii szukający schronienia w Europie stali się naszą wspólną rzeczywistością. W obliczu tej dramatycznej sytuacji program Rodzina Rodzinie nabrał szczególnego znaczenia. To właśnie dzięki pomocy tam na miejscu tysiące rodzin może pozostać w swoich domach i godnie żyć. Cieszę się, że Księdza Parafia również miała w tym swój udział.

Jeszcze raz dziękuję za okazaną wrażliwość oraz chęć pomagania bliźnim w potrzebie.
Życzę Księdzu oraz całej Parafii wielu sukcesów oraz wytrwałości w pomnażaniu dobra.

Z darem modlitwy

Maria Suszko
Specjalista ds. współpracy z darczyńcami