Wiadomości
parafiacielmice.pl
W czwartek, 8 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Parafian, a szczególnie budowniczych tegorocznych ołtarzy - o godz. 9.00 - przy ołtarzu polowym ustawionym przy Krzyżu, na ul. Jankowickiej.
Tegoroczna trasa przebiegała ul. Ks. Szojdy i ul. Targiela a zakończyła się przy czwartym ołtarzu w pobliżu kościoła

Zapraszam wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych i w Procesjach z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – przez cały tydzień - do przyszłego piątku – Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przygotowali w tym roku piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała. Dziękuję za zaangażowanie, podjęty trud i poświęcony czas.Dziękuję Ks. dr. Andrzejowi Uciesze za obecność, za pomoc duszpasterską i wspólną modlitwę.Dziękuję Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i odprawieniu Mszy św. i podczas Procesji.Dziękuję za przygotowanie i czuwanie nad nagłośnieniem całej uroczystości.Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii i Panom kolektującym.Dziękuję Ministrantom, Lektorom, Dzieciom Maryi, Paniom Katechetkom i Panom niosącym baldachim.Dziękuję Dziewczynkom sypiącym kwiaty, Dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym, a także obchodzącym Pierwszą rocznicę Wczesnej i Pierwszej Komunii św. za obecność w odświętnych, pierwszokomunijnych strojach. Dziękuję Ich Rodzicom.Dziękuję za rejestrację zdjęciową Uroczystości.Dziękuję Służbom porządkowym – Policji i Straży Miejskiej.Dziękuję Parafianom za udekorowanie domów i okien mieszkań.Wszystkim dziękuję za obecność, modlitwę i wspólny śpiew; za świadectwo wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.   Proboszcz