Wiadomości
parafiacielmice.pl
We wtorek, 16 maja w uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski podczas eucharystii o godz. 18.00 Arcybiskup Adrian Galbas udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

W homilii abp Galbas zwrócił uwagę na postać wspominanego tego dnia w Kościele św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – obok NMP Królowej Polski, św. Wojciecha i św. Stanisława. - Pisano o nim już przed jego męczeństwem, że był bardzo gorliwy – przypominał abp Galbas, podkreślając, że także dziś potrzeba, żebyśmy byli gorliwi, żeby były sprawy, na których nam zależy, za które jesteśmy w stanie wiele oddać, które nam bardzo leżą na sercu, są dla nas ważne. 
- Co masz dzisiaj takiego, czego byś nie zamienił na nic innego, na czym ci naprawdę zależy? Co jest dla ciebie mega ważne? Co jest dla ciebie wartością? – pytał młodych kaznodzieja, przytaczając relację okrutnej męki św. Boboli, której został poddany za wyznanie, że jest katolikiem. – Kiedy czytano akta jego procesu beatyfikacyjnego w Watykanie, gdzie naczytano się już wiele opisów męki, wówczas powiedziano, że takiego jeszcze nie było. Nikt w tak okrutny sposób nie był jeszcze umęczony. Najpierw go rozebrali i dotkliwie pobili kijami. Potem wybili mu zęby, zdarli paznokcie i skórę z rąk, wlekli za końmi, zaprowadzili do drewnianej szopy, która była używana jako rzeźnia i dali upust swojej bestialskiej inwencji. Przypiekali go ogniem, zdarli mu skórę z głowy i pleców, wyłupili mu oko, a kiedy mówił: „Jezus, Maryja”, obcięli mu wargi, uszy, palce, w końcu wyszarpali mu język. Potem go powiesili głową w dół, a kiedy jego ciało wahało się, to się śmiali, że tańczy. W końcu go dobili szablą. Bo powiedział: - Jestem katolikiem – mówił abp Galbas, wspominając też cudowne zdarzenia, w tym zachowane bez rozkładu ciało świętego, jego zapowiedzi, że nastąpi wystąpi wyzwolenie Polski czy niezwykły powrót jego relikwii do Polski.
- Niech Duch Święty umocni nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania w duchu Jezusa. Kiedy cię zapytają, kim jesteś, to powiesz: jestem katolikiem, katoliczką? Nawet jeśli cię wyśmieją? Co zrobisz wtedy? – pytał abp Galbas wskazywał bierzmowańcom: - Chrystus jest zawsze z wami, po waszej stronie. Niech sakrament bierzmowania zawsze was o tym przekonuje...

Podczas Mszy św. kolekta na wsparcie funduszu stypendialnego dla dzieci i młodzieży.


Wszystkim, którzy przygotowali uroczystość - Kapłanom, Paniom katechetkom, służbie liturgicznej i kościelnej, Młodzieży i Ich Rodzicom, oraz Tym, którzy wzięli w niej udział - wyrażam serdeczne "Bóg zapłać !"
Ks. Piotr Wojszczyk, proboszcz

Sakramentu Bierzmowania przyjęli:
1.    Bojdoł Weronika
2.    Borgiasz Miłosz
3.    Broncel Marcin
4.    Cukierda Rafał
5.    Golda Maksym
6.    Gondzik Magdalena
7.    Hanslik Bartosz
8.    Janik Malwina
9.    Jankowska Edyta
10.    Jankowska Julia
11.    Kost Klaudia
12.    Kostka Mateusz
13.    Kowalska Martyna
14.    Krzemień Julia
15.    Lipiec Anna
16.    Majewski Olivier
17.    Makowska Julia
18.    Mazur Amelia
19.    Misiak Sebastian
20.    Orocz Bartłomiej
21.    Orocz Florentyna
22.    Parysz Łukasz
23.    Psiuk Jan
24.    Pyrcik Kinga
25.    Rybarczyk Roksana
26.    Sendecki Łukasz
27.    Stachura Jakub
28.    Szawkało Maciej
29.    Śmiłowski Bartosz
30.    Trukała Łukasz
31.    Ulman Michalina
32.    Urbanek Jakub
33.    Wiertelak Natalia
34.    Wróbel Jan