Wiadomości
parafiacielmice.pl
W dniach od 21 do 28 lipca 2019 roku, już po raz 10 udało się zorganizować kolonijny wyjazd dzieci i rodziców z naszej parafii, w którym wzięły udział 34 osoby.
Tym razem naszą bazą stał się Pensjonat "Skalnity" na Stasikówce w Poroninie, który stał się doskonałą bazą dla naszych wypadów na górskie wycieczki w Tatry i Pieniny. Kolonistom dopisywał zazwyczaj dobry humor i apetyt zaś z kondycją też było nie najgorzej. Podczas naszych wycieczek zobaczyliśmy m.in: Sanktuarium w MB w Ludzimierzu, na Krzeptówkach i tatrzańskich Wiktorówkach, podziwiliśmy również podczas wędrówek z naszym przewodnikiem Tadeuszem piękne doliny: Strążyską z wodospadami, Kościeliską oraz Rusinową Polanę. Nie mogło zabraknąć wycieczek do podhalańskich term w Bukowinie, Białce Tatrzańskiej czy naszych ulubionych w Chochołwie. Z pewnością do niezapomnianych atrakcji należał również spływ Dunajcem w Pieninach. Uczestnicy z pewnością długo będą wspominać wspólne świętowanie urodzin, wieczorne ognisko i oczywiście udane choć trochę szalone zakupy na Krupówkach czy codzienne kupowane gofry, różnorakie lody, pieczone ziemniaki, hotdogi, do których mieliśmy dostęp od rana do wieczora, niektórym niestety... przybyło troszkę ciała. Konkursy kolonijne zorganizowane przez Panią Basię i Krysię wznieciły wśród kolonistów element zdrowej rywalizacji. Jednak wszystko co przyjemne niestety, szybko się kończy i nasza kolejna parafialna wyprawa przeszła już do historii, jako naprawdę super fajna przygoda w miłym towarzystwie.