Wiadomości
parafiacielmice.pl
W niedzielę, 4 września 2022 r. Uroczystością Dożynkową dziękowaliśmy Panu Bogu i ludziom za tegoroczne plony ziemi.

Uroczystość Dożynkowa rozpoczęła się Uroczystą Mszą św. w kościele Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach - Cielmicach. Następnie korowód dożynkowy przeszedł do siedziby Kółka Rolniczego, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości miejskie.
Popołudniu, przy licznym udziale  Parafian i Gości, rozpoczął się, trwający do późnego wieczora, festyn dożynkowy na miejscowym boisku przy ul. Jedności, który uświetniły koncerty zespołów muzycznych.
Serdecznie dziękuję Wszystkim Rolnikom naszej Parafii i Ich Rodzinom za udział we Mszy św. Dożynkowej.
Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
Starostom tegorocznych Dożynek - Panu Krzysztofowi Broncel wraz Rodziną oraz Rodzinie Państwa Jana i Jadwigi Latocha, a także Osobom, które Im pomagały - dziękuję za przygotowanie Uroczystości, ofiarowane płody rolne, kwiaty, wieniec dożynkowy i przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła - „Bóg zapłać!”

Dziękuję Służbie kościelnej i Służbie liturgicznej naszej Parafii.

Dziękuję także za zaangażowanie w organizację tegorocznych Dożynek, które świętowaliśmy jako Dożynki Miejskie - naszej Radzie „Osiedla Cielmice”.
Ks. Proboszcz Piotr Wojszczyk