Wiadomości
parafiacielmice.pl
„Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Drodzy Parafianie!
Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów /lista poniże/. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm. Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia.
Gotowe kartony przygotowane przez jedną lub kilka rodzin wspólnie, przekazujemy do parafii, do salki parafialnej – od poniedziałku, 7 marca do piątku, 11 marca br., w godz. od 16.00 do 18.00.

Lista proponowanych produktów

List do paczki