Wiadomości
parafiacielmice.pl
Drodzy Parafianie!
Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia Męki i Śmierci Pana Jezusa.
Ze względu na panującą epidemię i zasady porządku publicznego – pierwszy raz w życiu, nie będziecie obecni na Liturgii Świętego Triduum Paschalnego w naszym parafialnym kościele.
Gorąco zachęcam Was, abyście w Waszych Rodzinach, dzięki przekazowi internetowemu wszystkich Nabożeństw z naszego cielmickiego kościoła, chcieli się włączyć we wspólną modlitwę.
W ten sposób możemy doświadczyć szczególnej więzi całej Parafialnej Wspólnoty z Chrystusem, który za nas , dla naszego zbawienia - ofiaruje się Ojcu i uobecnia swoją nieskończoną Miłość w Sakramencie Eucharystii, w Tajemnicy Krzyża i Swojego Zmartwychwstania.

Drodzy Parafianie!
Przygotujcie w te Święte Dni, w Waszych domach, miejsce modlitwy całej Rodziny.
W Niedzielę Palmową na wspólnym stole ustawcie krzyż, zapalcie świecę i przygotujcie gałązki palmowe.

W Wielki Czwartek obok zapalonej świecy połóżcie na stole bochenek chleba, którym po skończonej liturgii Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, podzielcie się podczas wspólnej kolacji.

W Wielki Piątek – ustawcie na stole krzyż i zapalcie świecę.
Podczas celebracji adoracji Krzyża – Wy w Waszej Rodzinie oddajcie cześć krzyżowi, podając go sobie wzajemnie do ucałowania.

W Wielka Sobotę na stole postawcie zapaloną świecę – symbol Świecy Paschalnej, oraz obrazek lub figurę Pana Jezusa Zmartwychwstałego, bądź też symbol Baranka Paschalnego.
Włączcie się w odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej wszyscy zaśpiewamy radosne „Alleluja”, wierząc w moc Zmartwychwstałego Pana, który zwycięża wszelkie zło zagrażające człowiekowi, grzech i szatana, cierpienie i śmierć. Bóg jest Zwycięzcą!

Ze śpiewem „Chrystus Zmartwychwstał” - na zakończenie liturgii, sprzed drzwi kościoła, pobłogosławię całą Parafię Najświętszym Sakramentem.

Życzę Wszystkim głębokiego i osobistego doświadczenia obecności Pana Jezusa w nas i wśród nas, umocnienia naszej wiary i wewnętrznej przemiany!
Wasz Proboszcz - Ks. Piotr Wojszczyk