Wielkopostne Rekolekcje Parafialne

29 marca - 1 kwietnia 2020 r.

„Eucharystia daje życie - Wielka tajemnica wiary”

Niedziela, V Wielkiego Postu – 29. 03. 2020 r.
  • godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 - Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich
  • godz. 11.30 - Msza św. z udziałem Rodziców z Dziećmi i błogosławieństwo małych Dzieci
  • godz. 15.15 - Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
  • godz. 17.15 - Nauka Rekolekcyjna dla Mężczyzn
Poniedziałek – 30. 03. 2020 r.
  • godz. 8.00 - Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich
  • Nabożeństwo w intencji Rodzin naszej Parafii
  • godz. 10.00 - Spotkanie Rekolekcyjne dla Dzieci Przedszkolnych i klas I - V
  • godz. 11.30 - Spotkanie Rekolekcyjne dla Młodzieży klas VI - VIII
  • godz. 17.45 - Nabożeństwo w intencji Rodzin naszej Parafii
  • godz. 18.00 - Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich
  • godz. 19.00 - Nauka Rekolekcyjna dla Kobiet
Wtorek – 31. 03. 2020 r.
  • godz. 8.00 - Msza św. w intencji Seniorów naszej Parafii i Osób Chorych z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio z adoracją relikwii;
  • po Mszy św. i Nabożeństwie - spotkanie w sali parafialnej.
  • godz. 10.00 - Spotkanie Rekolekcyjne dla Młodzieży klas VI - VIII
  • Spowiedź św. Młodzieży klas VI - VIII
  • godz. 11.30 - Spotkanie Rekolekcyjne dla Dzieci Przedszkolnych i klas I - V
  • Spowiedź św. Dzieci Szkolnych
  • godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio z adoracją relikwii i modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego
  • godz. 18.00 - Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich
  • godz. 19.30 - Msza św. młodzieżowa z Nauką Rekolekcyjną dla Młodzieży.
  • Od godz. 19.00 – okazja do Spowiedzi św. dla Młodzieży
Środa – 1. 04. 2020 r.
  • godz. 8.00 - Msza św. z końcową Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich.
  • Błogosławieństwo Rekolekcyjne z odpustem zupełnym
  • Nabożeństwo do Matki Bożej z zawierzeniem Parafii.
  • godz. 10.30 - Msza św. Rekolekcyjna dla Dzieci i Młodzieży naszej szkoły
  • godz. 17.45 - Nabożeństwo do Matki Bożej, z zawierzeniem Parafii
  • godz. 18.00 - Msza św. z końcową Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich
  • Błogosławieństwo z odpustem zupełnym na zakończenie Rekolekcji.
Kolekta w tym dniu, jako podziękowanie za wygłoszone rekolekcje, przeznaczona na potrzeby pastoralno – duszpasterskie.

Spowiedź św. rekolekcyjna dla Dorosłych i starszej Młodzieży:
  • Niedziela - pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Poniedziałek , wtorek i środa - rano od godz. 7.30 - wieczorem od godz. 17.00
Rekolekcje Parafialne wygłosi - ks. Emanuel Pietryga, proboszcz Parafii św. Jadwigi w Chorzowie.
Rekolekcje Szkolne wygłosi - Ks. Sławomir Tyburski, wikariusz Parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Tychach.

Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam do udziału i proszę o modlitwę w intencji naszych Rekolekcji Wielkopostnych, a także o światło Ducha św. dla Księży Rekolekcjonistów.

MODLITWA W INTENCJI REKOLEKCJI PARAFIALNYCH
O dobry i miłosierny Boże! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla naszych rekolekcji.
Spraw łaskawie, by ten szczególny czas przyniósł Tobie większą chwałę, a nam zbawienny pożytek. Ty chcesz, by wszyscy ludzie poznali prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej łaski nic uczynić nie możemy.
Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przeżyć ten czas, abyśmy bardziej zgłębili naszą miłość i wiarę w Twoją rzeczywistą obecność w Eucharystii.
Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko siebie, ale też zbawienia bliźnich, którzy oddalili się od Ciebie, aby Wszystkich połączyła obecność przy Twoim ołtarzu podczas każdej Mszy świętej.
Duchu Święty Boże! Pomagaj Rekolekcjonistom i nam, aby za łaską Twoją odnowione zostało oblicze naszej Parafii. Zapal w nas ogień swojej miłości, abyśmy dobrze przygotowali się i przeżyli wielkopostne rekolekcje.
Prosimy Cię Duchu Święty, niech Boże Słowo umocni naszą wiarę i doprowadzi do zjednoczenia z Bogiem w sakramentach świętych, a także z naszymi bliźnimi w rodzinach, sąsiedztwie i wspólnocie Kościoła. Niech Boża łaska przemienia nas, abyśmy przez całe życie kroczyli za Chrystusem, zmierzając wytrwale do pełni zbawienia. Amen