V Niedziela Zwykła
4.02.2024 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

W przyszłą niedzielę - w drugą niedzielę miesiąca – kolekta jako specjalna - przeznaczona będzie na opłacenie energii elektrycznej związanej z ogrzewaniem kościoła.

Dzisiaj - w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.
Dziękuję także za ofiary dodatkowe, kopertowe i wpłacane na konto bankowe parafii.

Jutro, w poniedziałek – 5 lutego - przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
Na zakończenie Mszy św. poświęcenie wody, soli i chleba św. Agaty.

We wtorek, 6 lutego - we wspomnienie św. Pawła Miki i współtowarzyszy męczeństwa - o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek - o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.

W sobotę, 10 lutego przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
Z okazji Światowego Dnia Chorego - Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji Chorych i Starszych naszych Parafian.
Przed Mszą św. - modlitwa za Chorych przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie.
Po Mszy św. - z w salce katechetycznej - noworoczne spotkanie wszystkich Seniorów i wszystkich Członków grup religijnych dorosłych.

W przyszłą niedzielę, 11 lutego - obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

W związku z Dniem Chorego – pragnę przypomnieć i zachęcić do skorzystania z możliwości odprawienia Mszy św. w domu Osób chorych, oraz zapraszania w każdą niedzielę Nadzwyczajnych Szafarzy z Komunią św. do naszych starszych i chorych Parafian.

W przyszłą niedzielę, 11 lutego br. - od godz. 12.00 do 16.00 - rozpoczniemy trzydniowe /niedziela, poniedziałek, wtorek/,
Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową i przed czasem Wielkiego Postu.

W przyszłą niedzielę – w parafii w Bieruniu – główne uroczystości ku czci św. Walentego.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję wszystkim Panom, którzy w minionym tygodniu, włączyli się w prace związane z rozebraniem stajenki i demontażem wystroju bożonarodzeniowego w kościele i w jego obejściu.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.00 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców
ul. Nadrzecznej / numery parzyste /.

Dziękuję za doroczną ofiarę związaną z miejscami w ławkach.
Niech ofiara ta nie będzie traktowana jako rezerwacja miejsca, ale wsparcie parafialnych wydatków związanych z ogrzewaniem kościoła. Bóg zapłać !

Dziękuję też za zamawiane intencje mszalne na rok 2024.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w pierwszych miesiącach 2024 roku.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Parafian zachęcam do udziału w rekolekcjach zamkniętych, w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Kokoszycach i Panewnikach.

Zapraszam Parafian / dorosłych, młodzież i dzieci / na wyjazd do Cieszyna, w sobotę, 16 marca 2024 r., na „Misterium Męki Pańskiej ” wystawiane przez Zespół Teatralny parafii św. Elżbiety w Cieszynie, w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie, w reżyserii Siostry Jadwigi Wyrozumskiej, ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Cieszynie.
Koszt wyjazdu wraz z biletem wynosi 110 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. 25 miejsc !

LUTY 2024 r. :
21. środa, godz. 8.00