II Niedziela Zwykła
14.01.2024 r.

Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca – jako specjalna - przeznaczona jest na opłacenie energii elektrycznej w związku z ogrzewaniem kościoła.

W przyszłą niedzielę – kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, 17 stycznia - wspomnienie św. Antoniego, opata,
- w piątek, 19 stycznia - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
- w niedzielę, 21 stycznia - wspomnienie św. Agnieszki, męczennicy – Dzień Babci.

We wtorek - o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W środę - obchodzić będziemy XXVII Dzień dialogu z Judaizmem.

W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: "Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego", który tradycyjnie trwał będzie od 18 – 25 stycznia.

W III piątek miesiąca:
- o godz. 17.15 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,
- o godz. 17.30 - Msza św. szkolna - zapraszam Dzieci i Młodzież .

Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.00 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Ziołowej i Małej.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w pierwszych miesiącach Nowego 2024 Roku.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Dobrowolna, doroczna ofiara tak zwana „ławkowa”, niech będzie wsparcie parafialnych wydatków związanych z ogrzewaniem kościoła.
Można ją składać w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać !

Zapraszam Parafian na wyjazd do Cieszyna, na „Jasełka” - w sobotę, 20 stycznia 2024 r. Wyjazd autokaru spod kościoła o godz. 13.00.

LUTY 2024 r. :
4. niedziela, godz. 11