XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
19.11.2023 r.

Dzisiaj - w naszej Archidiecezji, obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej a w całym Kościele Powszechnym Światowy Dzień Ubogich.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na na archidiecezję.
W przyszłą niedzielę kolekta na nasze potrzeby parafialne, na nasz kościół.
Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek, 20 listopada - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
- we wtorek, 21 listopada - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
- wspomnienie św. Tarsycjusza, męczennika
- w środę, 22 listopada - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
- w piątek, 24 listopada - wspomnienie św. Męczenników wietnamskich
- w sobotę, 25 listopada - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, męczennicy.

We wtorek, 21 listopada br., o godz. 17.30 - Msza św. w intencji Wszystkich Ministrantów, Lektorów naszej Parafii, Służby Liturgicznej i Kościelnej - z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza - Patrona Ministrantów. Zapraszam do wspólnej modlitwy - wszystkich byłych Ministrantów i Lektorów.
We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.15 – w kościele – spotkanie katechetyczne Dzieci klasy III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św., oraz Ich Rodziców.

W piątek, o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.
O godz. 18.15 – w kościele – spotkanie katechetyczne Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę – w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Jest to także Światowy Dzień Młodzieży.

Tegoroczna kolęda w naszej Parafii rozpocznie się w sobotę 2 grudnia br., i przebiegać będzie w dwóch równorzędnych formach kolędowania - po domach i podczas Mszy św. kolędowej w kościele, z błogosławieństwem kolędowym Rodzin – według wyznaczonego porządku.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Ziołowej i Małej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Łęgowej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu tego roku.
Można zamawiać Msze św. na następny – 2024 rok.

Proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kalendarze na 2024 rok.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć lampiony adwentowa dla dzieci, oraz kartki świąteczne.
Opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny będzie można nabyć od I Niedzieli Adwentu.

W sobotę, 16 grudnia br. - na naszym placu kościelnym, odbędzie się Jarmark Świąteczny.

GRUDZIEŃ 2023 r. :
1. piątek, godz. 17.30