VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
21.05.2023 r.

Dzisiejszą, VII Niedzielę Wielkanocą, obchodzimy jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św. naszych Dzieci, która odbędzie się – podczas Mszy św. o godz. 10.30.
Dzisiaj - Msze św. w naszym kościele - o godz.: 8.00 , 10.30 i 16.00.

Dzisiaj - o godz. 15.00 - Nabożeństwa majowe z udziałem Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i Ich Rodzin.

Trwa modlitwa Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Dzieci do Wczesnej Komunii św. przygotowała Pani Katechetka Barbara Smolorz, a do Pierwszej Komunii św. Pani Katechetka Krystyna Santarek.
Paniom Katechetkom bardzo serdecznie dziękuję za pracę katechetyczną i pomoc.

Dzieci Pierwszokomunijne przeżywać będą swój tzw. „Biały Tydzień”.
Zapraszam Dzieci i Ich Rodziców do uczestnictwa codziennie w Nabożeństwach majowych i Mszach świętych.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawimy:
w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30, w środę i sobotę o godz. 8.30.

Wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, szczególnie na opłacenie rachunku za energię elektryczną i za malowanie kościoła.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii.
Dziękuję Wszystkim, którzy rozumieją zwiększające się koszty utrzymania kościoła i parafii.
Proszę Rodziny naszej Parafii o pomoc w sfinansowaniu zobowiązań parafialnych.

Jutro, w poniedziałek, ze względu na dzisiejsze wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika - Nabożeństwo majowe - odprawimy przy kaplicy św. Jana Nepomucena, przy ul. Jedności, o godz. 17.30.

W środę, 24 maja – przypada wspomnienie NMP – Wspomożycielki Wiernych.
Jest to szczególny dzień modlitwy w intencji katolików w Chinach.

W piątek, 26 maja - obchodzimy wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.
W tym dniu przeżywamy Dzień Matki.
Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Matkach naszej Parafii.

W piątek:
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo majowe w intencji wszystkich Matek
- o godz.18.00 - Msza św. szkolna - w intencji Pań Katechetek i Ks. Proboszcza
/w ofierze od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i Ich Rodziców/.

W sobotę - pielgrzymka Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i Ich Rodziców do Wadowic i Inwałdu.
Wyjątkowo w tym dniu:
- o godz. 7.00 - Msza święta,
- o godz. 7.30 - Nabożeństwo majowe.

W przyszłą niedzielę, 28 maja - obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
kończącą czas Pięćdziesiątnicy.
W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczna pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śl., do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

W poniedziałek, 29 maja - w II Dzień Zielonych Świąt – obchodzić będziemy Święto Matki Bożej Matki Kościoła.
Msze św. będą odprawione o godz. 8.00 i 18.00.
Kolekta w tym dniu – przeznaczona będzie na cele parafialne, na nasz kościół.

W środę, 31 maja - o godz. 17.30 – przy krzyżu w lesie odprawimy Nabożeństwo majowe i Mszę św. w intencji Parafian, a szczególnie w intencji Matek naszej Parafii, z okazji Dnia Matki, oraz wszystkich Dzieci, z okazji Dnia Dziecka.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.
Takich grobów jest 30 !

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu czerwcu i w kolejnych miesiącach tego roku.

Dziękuję Rodzicom Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych, a także Paniom Katechetkom za przygotowanie kościoła na Uroczystość Pierwszokomunijną.
Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości.

O sprzątanie kościoła w tym tygodniu – na jutro, w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 9.00 – proszę mieszkańców Osiedla „Ogrodnik”.

Wierni Kościoła, zgodnie z przykazaniem kościelnym, zobowiązani są w Okresie Wielkanocnym przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię świętą.
Okres Wielkanocny trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej – w bieżącym roku – do 4 czerwca.

W związku z rozpoczynającym się sezonem letnim, pragnę przypomnieć o godnym stroju odświętnym obowiązującym w kościele podczas nabożeństw, zarówno dorosłych, młodzież i dzieci.

Tegoroczna Procesja Bożego Ciała, w czwartek - 8 czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, przy ołtarzu usytuowanym przy Krzyżu na ul. Jankowickiej, i przejdzie ulicami: Ks. Szojdy i Targiela, gdzie zakończy się - w okolicy kościoła.
Msze św. w kościele w tym dniu - o godz. 11.30 – po zakończeniu procesji, i o godz. 16.00.
Emblematy i chorągiewki do przyozdobienia okien na procesję Bożego Ciała, można nabyć w zakrystii i przed kościołem.

W niedzielę, 11 czerwca - Msza św. o godz. 11.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo.
Po Mszy św. - błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii i Festyn Odpustowy - odbędzie się w niedzielę 25 czerwca.

CZERWIEC 2023 r.:
2. piątek , godz. 18.00
4. niedziela, godz. 11.00
8. czwartek, godz. 11.30 - Boże Ciało
8. czwartek, godz. 16.00 - Boże Ciało
9. piątek , godz. 18.00
12. poniedziałek, godz. 18.00
29. czwartek, godz. 18.00

Dzieci, które przystępują do Wczesnej i Pierwszej Komunii świętej

21 maja 2023 r.,
w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach – Cielmicach.

Wczesna Komunia św. Dzieci przedszkolnych
1. Helena Orocz