III NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA BIBLIJNA
23.04.2023 r.

Dzisiejszą - III Niedzielę Wielkanocną - przeżywamy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, na opłacenie rachunku za energię  elektryczną i malowanie  kościoła.

W przyszłą niedzielę - kolekta na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii.
Dziękuję Wszystkim, którzy rozumieją  zwiększające się koszty utrzymania kościoła i parafii.
Proszę Rodziny naszej Parafii o pomoc w sfinansowaniu zobowiązań parafialnych.

Jutro, w poniedziałek 24 kwietnia - przypada liturgiczna  Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski .

We wtorek, 25 kwietnia - obchodzimy Święto św. Marka, Ewangelisty.
Przed  Mszą św. - o godz. 17.30 - udamy się procesją do Krzyża Misyjnego, przy kościele – gdzie odprawimy Nabożeństwo błagalne o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy.
Następnie przed Najświętszym Sakramentem – w kościele – odprawimy Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.
W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Biskup Marek Szkudło.
Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

W  czwartek, 27 kwietnia  -  Msza św. o godz. 18.00 –  zostanie odprawiona w intencji Ks. Proboszcza, z okazji rocznicy urodzin –  w ofierze od Parafian i Członków Róż  Różańcowych.
Bóg zapłać za dar modlitwy !

W  piątek  -   o godz. 18.00 –  Msza św. szkolna

W sobotę, 29 kwietnia - przypada  Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
W tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Przyszłą - IV Niedzielę Wielkanocną  - obchodzić   będziemy jako  Niedzielę Dobrego Pasterza.

Dziękuję Panom za pomoc w demontażu Bożego Grobu i Ciemnicy, oraz przygotowaniu kościoła do malowania.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej  za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła - w  sobotę o godz. 8.45 - proszę mieszkańców całej ul. Jedności.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w maju i w kolejnych miesiącach tego roku.
Porządek Mszy świętych - 3 maja 2023 r., w Uroczystość NMP Królowej Polski - będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE
MAJ 2023 r. :
 1. poniedziałek, godz. 18.00
 3. środa, godz. 8.00 - Urocz. NMP Królowej Polski
19. piątek, godz. 18.00
25. czwartek, godz. 18.00
28. niedziela, godz. 8.00 - Urocz. Zesłania Ducha św.
28. niedziela, godz. 16.00 - Urocz. Zesłania Ducha św.
29. poniedziałek, godz. 8.00 - II Dzień Zielonych Świąt 29. poniedziałek, godz. 18.00  - II Dzień Zielonych Świąt

16.04.2023 r. -  23.04.2023 r.  -  30.04.2023 r.
---------------------------------------------------
1/ 2023

Dawid TRUKAŁA, urodzony:  6.12.2000 r.,
wolny, wyznania  rzymskokatolickiego,
zam.:  Tychy - Cielmice,  ul. Nadrzeczna 16

Julia BARON, urodzona:  27.12.2000 r.,
wolna, wyznania  rzymskokatolickiego,
zam.:  Łaziska Górne, ul. Konwalii 2

„Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na nośnikach informacyjnych  parafii  Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach – Cielmicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą”.