II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
5.03.2023 r.

W dzisiejszą niedzielę modlimy się w intencji Misji świętych i Misjonarzy.

Przed kościołem – doroczna zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny.

Dzisiaj : - o godz. 15.15 - Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, - o godz. 16.00 - popołudniowa Msza święta.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
W przyszłą niedzielę - w drugą niedzielę miesiąca - kolekta jako specjalna – przeznaczona będzie na nasz kościół, na opłacenie energii elektrycznej na ogrzewanie kościoła.

W przyszłą, III Niedzielę Wielkiego Postu - 12 marca br. - zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie - 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele - przed pierwszą Mszą świętą.

We wtorek :
- o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio,
- o godz. 17.30 - Msza św. w intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii.

W środę, 8 marca - w Dzień Kobiet – w tym dniu modlimy się w intencji wszystkich Pań i Dziewcząt naszej Parafii.
Na środę, o godz. 9.00  - proszę  Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu  śmieci  ze  cmentarza.

W piątek :
- o godz. 15.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
- od godz. 16.45 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 17.00 - zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem,
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą za Zmarłych zalecanych, adoracja relikwii Krzyża św. - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

Zalecki, wypominki za Zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali - można składać w zakrystii.

Tegoroczne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic – odprawimy w piątek, 24 marca , o godz. 19.00.

Tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne i Rekolekcje Szkolne - od V Niedzieli Wielkiego Postu, 26 marca do środy, 29 marca 2023 r., wygłosi Ojciec Piotr Hensel, Karmelita Bosy z Katowic - Piotrowic.

Proszę o modlitwę w intencji naszych Rekolekcji i Ojca Rekolekcjonisty, a wszystkich Parafian zapraszam do udziału.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jankowickiej, Strzeleckiej, Leśników i Gajowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła - w poniedziałek, o godz. 18.15, i w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony szkoły/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”, „ Małego Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Bliżej Życia z wiarą”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach 2023 Roku.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych z Nauką Przedślubną, konferencją, prelekcją Pani Instruktor z Poradni Życia Rodzinnego, okazją do Spowiedzi św. i wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.
Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele - w sobotę przed Niedzielą Palmową, 1 kwietnia, i w Niedzielę Palmową - 2 kwietnia br.

Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się w dniach 20–21 marca w godz. 16.30–18.00 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego (ul. Jordana 18). Będzie on prowadzony w formie wykładów.
Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzyma legitymację, która jest bezterminowa.

W imieniu Wszystkich Parafian i swoim własnym, jako Proboszcz – pragnę podziękować dwom Rodzinom naszej Parafii, za ufundowanie zestawu multimedialnego zainstalowanego w naszym kościele, który pomoże, w większym zaangażowaniu zgromadzonych na wspólnej modlitwie, w śpiew liturgiczny podczas nabożeństw.

MARZEC 2023 r. :
26. niedziela, godz. 8.00