Ogłoszenia duszpasterskie
parafiacielmice.pl
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19.02.2023 r.

Dzisiaj od godz. 12.00 do 16.00 - rozpoczynamy trzydniowe, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową i okresem Wielkiego Postu. 

Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu kontynuować będziemy w poniedziałek i we wtorek, w godz. od 9.00 do 17.30.

Adorację rozpoczniemy i zakończymy wspólną modlitwą.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół.

Przed kościołem - zbiórka na odbudowę plebanii parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach – Szopienicach, oraz pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

W przyszłą niedzielę, w I Niedzielę Wielkiego Postu - kolekta będzie tzw. Jałmużną postną, jako nasz dar materialny na rzecz ubogich, będący zadośćuczynieniem za korzystanie z różnego rodzaju dyspens, których udziela nam Kościół w ciągu całego roku.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

W poniedziałek i wtorek - Adorację Najświętszego Sakramentu - rozpoczniemy o godz. 9.00 - modlitwą różańcową, a zakończymy Mszą św. o godz. 17.30.

W poniedziałek, od godz. 16.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Dzieci.

We wtorek, od godz. 16.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Młodzieży. 

We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W poniedziałek i wtorek - okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci przed Środą Popielcową - od godz. 17.00 do 17.30.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele - przed pierwszą Mszą św.

W Środę Popielcową, 22 lutego – rozpoczynamy Wieli Post.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 18.00.

Podczas Mszy św. posypywanie głów popiołem.

Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich Wiernych Kościoła post i wstrzemięźliwość – czyli tak zwany post ścisły, polegający na zachowaniu wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i ograniczeniu posiłków do syta - do jednego w ciągu dnia.
W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też nakaz powstrzymywania się od hucznych zabaw!

Okazja do Spowiedzi św. w Środę Popielcową – pół godziny przed każdą Mszą św.

W piątek, 24 lutego:
- od godz. 15.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
- od godz. 16.40 - okazja do Spowiedzi św. 
- o godz. 17.00 - zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą za Zmarłych zalecanych, adoracja relikwii Krzyża św. 
- o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00 – będzie miała miejsce w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 - Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończyć - Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.

Zalecki, wypominki za Zmarłych zalecanych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali - można składać w zakrystii.

Przyszła niedziela – to I Niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywać będziemy wraz z całym Kościołem jako Niedzielę Trzeźwości.

Kościół zachęca wszystkich Wiernych do zachowania w Wielkim Poście wstrzemięźliwości i abstynencji od alkoholu.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 – odprawimy pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi Ks. Krzysztof Stala, wikariusz parafii św. Benedykta w Tychach.

Tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne i Rekolekcje Szkolne - od V Niedzieli Wielkiego Postu, 26 marca do środy, 29 marca 2023 r., wygłosi Ojciec Piotr Hensel, Karmelita Bosy z Katowic – Piotrowic.

Proszę o modlitwę w intencji naszych Rekolekcji i Ojca Rekolekcjonisty, a wszystkich Parafian zapraszam do udziału.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła - w poniedziałek, o godz. 18.15, i w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Targiela i Ks. Szojdy. 

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Bliżej Życia z wiarą”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach 2023 Roku.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii – w zakładce „Cmentarz parafialny”.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych z Nauką Przedślubną, konferencją, prelekcją Pani Instruktor z Poradni Życia Rodzinnego, okazją do Spowiedzi św. i wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.
Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele - w sobotę przed Niedzielą Palmową, 1 kwietnia, i w Niedzielę Palmową - 2 kwietnia br.

WOLNE INTENCJE MSZALNE
MARZEC 2023 r.:
8. środa, godz. 8.00
15. środa, godz. 8.00
26. niedziela, godz. 8.00
27. poniedziałek, godz. 8.00
29. środa, godz. 8.00