VI NIEDZIELA ZWYKŁA
12.02.2023 r.

Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca - jako kolekta specjalna – przeznaczona jest na nasz kościół, na opłacenie energii elektrycznej na ogrzewanie kościoła.
W przyszłą niedzielę kolekta również na nasze potrzeby parafialne.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

We wtorek, 14 lutego - przypada Święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
W tym dniu, obchodzić też będziemy, wspomnienie św. Walentego, biskupa.
Msza św. w intencji wszystkich Parafii tyskich zostanie odprawiona w kościele św. Walentego w Bieruniu Starym - o godz. 8.30.

We wtorek, 14 lutego:
- o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio,
- o godz. 17.30 - Msza święta,
- o godz. 18.15 - w kościele - spotkanie katechetyczne Dzieci klasy III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św., wraz z Rodzicami.

W III piątek miesiąca, 16 lutego:
- o godz. 17.15 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,
- o godz. 17.30 - Msza św. szkolna,
- o godz. 18.15 - w kościele - spotkanie katechetyczne Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, 19 lutego od godz. 12.00 do 16.00 - rozpoczniemy trzydniowe /niedziela, poniedziałek, wtorek/, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową, przed okresem Wielkiego Postu.

W przyszłą  niedzielę, 19 lutego br. - przed kościołem - zbiórka na odbudowę plebanii parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach – Szopienicach.
Okazja do Spowiedzi św. - codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele - przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję Wszystkim Parafianom za złożone ofiary kolędowe, za ofiary tak zwane „ławkowe”, oraz za zamawiane intencje mszalne na bieżący rok 2023.
„Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary, także te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.15, i w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Bliżej Życia z wiarą”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach 2023 Roku.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

MARZEC 2023 r. :
24. piątek, godz. 18.00