NIEDZIELA ŚWIĘTA CHRZTU PAŃSKIEGO
8.01.2023 r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie.

Dzisiaj Msze święte - o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia Chrztu świętego.
O godz. 8.00 - Msza święta w intencji wszystkich Parafian z podziękowaniem za łaskę Chrztu św., z prośbą o wierność przyrzeczeniom chrzcielnym; wierność Bogu i Kościołowi, o Boże łaski w Nowym 2023 Roku dla Wszystkich Rodzin naszej Parafii.
O godz. 16.00 - Msza święta w intencji Rodzin Domowego Kościoła i Wszystkich Rodzin naszej Parafii

Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia.
Rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

Kolekta dzisiejsza, jako kolekta specjalna – w drugą niedzielę miesiąca - przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, na opłacenie energii elektrycznej na ogrzewanie kościoła.

Dzisiaj - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej – również w roku 2023 kontynuować będziemy pomoc naszej parafii dla syryjskiej rodziny w Aleppo.

W przyszłą niedzielę – kolekta na archidiecezję.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, wpłacane na konto bankowe parafii, a teraz także za ofiary kolędowe.
W okresie kolędowym – jeszcze w tym tygodniu, Msze święte będą odprawiane zasadniczo o godz. 8.00.

We wtorek, o godz. 8.00 - Msza święta. Po Mszy św. - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W czwartek, 12 stycznia, o godz. 17.30 - ostatnia Msza św. kolędowa.
Rodziny, które wybrały formę kolędowania podczas Mszy św. kolędowej, proszone są o pozostawienie na stoliku z pamiątkami kolędowymi, po błogosławieństwie kolędowym Rodzin - na zakończenie Nabożeństwa, karteczki z nazwiskiem i adresem – celem odnotowania kolędy w kartotece parafialnej.
Do udziału w tej Mszy św. kolędowej zapraszam wszystkie Rodziny naszej Parafii.
Okazja do Spowiedzi świętej - codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję Wszystkim za przygotowanie i udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli.
Dziękuję za przygotowanie w salce, Noworocznego spotkania Grup religijnych i Seniorów.
Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców Osiedla „Ogrodnik”.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” „ Małego Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Bliżej Życia z wiarą”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne - kilka wolnych intencji - w styczniu 2023 r. i w kolejnych miesiącach Nowego 2023 Roku.

Doroczna ofiara związana z miejscami w ławkach, niech nie będzie traktowana jako rezerwacja miejsca, ale wsparcie parafialnych wydatków związanych z ogrzewaniem kościoła.
Można ją składać w zakrystii. Bóg zapłać !
W piątek, 20 stycznia, o godz. 18.00 - w naszym kościele odbędzie się Charytatywny Koncert Kolędowy Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile.

STYCZEŃ 2023 r. :
19. czwartek, godz. 17.30