UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
25.12.2022 r.

Dziś Uroczystości Bożego Narodzenia.
O godz. 15.30 - Uroczyste Nieszpory kolędowe.

Dzisiaj i jutro – w II Święto Bożego Narodzenia - w Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika - Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Jutro - na zakończenie każdej Mszy św. – błogosławieństwo owsa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a jutro - na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i wpłacane na konto bankowe parafii.

We wtorek, 27 grudnia - Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Po Mszy św. o godz. 8.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio i błogosławieństwo wina św. Jana.

W środę, 28 grudnia - Święto Świętych Młodzianków.
O godz. 9.00 - Msza św. w intencji wszystkich Dzieci naszej Parafii.
Po Mszy  św. udzielę Dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W czwartek, 29 grudnia, o godz. 17.30 - kolejna Msza św. kolędowa.
Rodziny, które wybrały formę kolędowania podczas Mszy św. kolędowej, proszone są o pozostawienie na stoliku z pamiątkami kolędowymi, po błogosławieństwie kolędowym Rodzin - na zakończenie Nabożeństwa, karteczki z nazwiskiem i adresem – celem odnotowania kolędy w kartotece parafialnej.
Do udziału we Mszy św. kolędowej zapraszam wszystkie Rodziny wyznaczonej części Parafii.

W piątek, 30 grudnia, w  Święto Świętej Rodziny - Msza św. o godz. 8.00 - Do Świętej Rodziny z Nazaretu - o świętość  Rodzin naszej Parafii.

W sobotę, 31 grudnia, we wspomnienie św. Sylwestra, papieża –
Msza św. o godz. 16.00 - zostanie odprawiona, jako dziękczynna, w ostatni dzień Starego Roku 2022 - w intencji wszystkich Parafian.
O godz. 17.00 - odprawimy Nabożeństwo dziękczynno – błagalne, na które zapraszam całą Wspólnotę Parafialną.
Kolekta w Sylwestrowy wieczór - przeznaczona będzie na cele parafialne.

W przyszłą niedzielę – 1 stycznia - w pierwszy dzień Nowego 2023 Roku - w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Jest to Święto nakazane, kiedy jako wierzący Kościoła mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.
Msza św. o godz. 11.00 - zostanie odprawiona w intencji całej naszej Parafii – o Boże błogosławieństwo w Nowym 2023 Roku.
Wraz z całym Kościołem, modlić się będziemy w tym dniu, o pokój na świecie.
Na zakończenie każdej Mszy świętej – odprawimy Noworoczne Nabożeństwo Eucharystyczne.

Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W niedzielę, 8 stycznia, w Święto  Chrztu Pańskiego - odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego.
Przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej – również w roku 2023 kontynuować będziemy pomoc naszej parafii dla syryjskiej rodziny w Aleppo.

Panu Organiście i Scholi Młodzieżowej dziękuję  za przygotowanie wigilijnego, modlitewnego czuwania przed Pasterką.

Dziękuję Wszystkim, którzy swoją pracą, poświęconym czasem i ofiarą, przyczynili się do pięknego, świątecznego wystroju naszego kościoła i jego obejścia.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności i Nadrzecznej za przedświąteczne sprzątanie kościoła.
O poświąteczne sprzątanie kościoła - w czwartek, o godz. 18.30 - proszę mieszkańców ul. Targiela, Jankowickiej, Strzeleckiej,  Leśników i Gajowej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Bliżej Życia z wiarą”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne - 15  wolnych intencji - w styczniu 2023 r. i w kolejnych miesiącach Nowego 2023 Roku.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kalendarze na 2023 rok, kartki świąteczne, opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.

Tegoroczna kolęda w naszej Parafii rozpoczęła się w sobotę, 3 grudnia br., i przebiega w dwóch równorzędnych formach kolędowania - po domach i podczas Mszy św. kolędowej w kościele, z błogosławieństwem kolędowym Rodzin – według wyznaczonego porządku.
Wybór formy kolędy należy do każdej Rodziny.
Ofiary kolędowe przeznaczone będą na przyszłoroczne malowanie kościoła.

STYCZEŃ 2023 r.:

13. piątek, godz. 8.00