IV NIEDZIELA ADWENTU
18.12.2022 r.

Dzisiaj, w ostatnią, IV Niedzielę Adwentu - na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus do domowego żłóbka.

Dziś przed kościołem - zbiórka pieniężna na świąteczny wystrój kościoła.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, na nasz kościół.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i wpłacane na konto bankowe parafii.

Kończy się czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa w dzień Bożego Narodzenia.
Msze św. Roratnie w tym tygodniu będą odprawione - w poniedziałek i wtorek - o godz. 17.30.

Jutro, w poniedziałek, 19 grudnia i we wtorek, 20 grudnia br., od godz. 9.00 - Odwiedziny chorych i starszych Parafian – przed Świętami Bożego Narodzenia.
Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

We wtorek: - o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
- po Mszy św. - spotkanie wszystkich Ministrantów.

W środę - Msza św. o godz. 8.00 - zostanie odprawiona za + Ks. Proboszcz Jana Dłucika, w 18 rocznicę śmierci - w ofierze od Parafian.

Na godz. 9.00 - proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W czwartek, 22 grudnia – o godz. 17.30 - druga Msza święta kolędowa.

Rodziny, które wybrały formę kolędowania podczas Mszy św. kolędowej, proszone są o pozostawienie na stoliku z pamiątkami kolędowymi, po błogosławieństwie kolędowym Rodzin - na zakończenie Nabożeństwa, karteczki z nazwiskiem i adresem – celem odnotowania kolędy w kartotece parafialnej.

Do udziału we Mszy św. kolędowej zapraszam wszystkie Rodziny wyznaczonej części Parafii.

W piątek, 23 grudnia - Msza św. o godz. 17.30 - zostanie odprawiona za wszystkich Zmarłych Parafian, którzy odeszli od nas do wieczności w mijającym roku, a których po raz pierwszy zabraknie przy wigilijnym stole.
Do udziału w tej Mszy św. szczególnie zapraszam Rodziny i Bliskich naszych Zmarłych.

W sobotę, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia.
Zachowajmy w tym dniu post – wstrzemięźliwości od potraw mięsnych!
Msza św. o godz. 8.00 - odprawiona zostanie ku czci św. Marty - w intencji wszystkich Gospodyń domowych naszej Parafii.

Okazja do przedświątecznej Spowiedzi świętej:
- w poniedziałek: - od godz. 17.00 - 17.30 - Dorośli
- we wtorek: - od godz. 17.00 - 17.30 - Dorośli
- w środę: - od godz. 7.30 - 8.00 - Dorośli
- w czwartek: - od godz. 16.30 - 17.30 - Dzieci i Młodzież
- w piątek: - od godz. 16.30 - 19.00 - Dorośli
/w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy/
- w sobotę, w Wigilię: - od godz. 9.00 - 11.30 - Dorośli.

W czwartek, piątek i w sobotę - posługą konfesjonału będzie służył również Ks. Andrzej Uciecha.

Świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy w naszym kościele – w sobotnią noc - Nabożeństwem wigilijnym o godz. 23.40, i Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 – sprawowaną w intencji wszystkich Parafian.

Kolekta podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

W niedzielę, w Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia.
Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. Pasterskiej, i w Dzień Bożego Narodzenia. Niech tradycyjna Pasterka będzie przez nas uroczyście świętowana, ale też Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego niech ma charakter szczególnej uroczystości religijnej przez udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej.

Kolekta w tym dniu, przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne.

O godz. 15.30 – Uroczyste Świąteczne Nieszpory Kolędowe. Zapraszam wszystkich Parafian.

W poniedziałek, w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika.

Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Na zakończenie każdej Mszy św. – błogosławieństwo owsa.

Kolekta w tym dniu, przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W dni świąteczne do naszych Chorych i Starszych Parafian do domu, można zaprosić Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii z Komunią świętą.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O przedświąteczne sprzątanie kościoła w tym tygodniu – w czwartek, o godz. 18.30 - proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste/ i całej ul. Jedności.

Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego Jarmarku Bożonarodzeniowego i świątecznego wystroju obejścia kościoła.
Dziękuję naszym Parafiankom i Parafianom,  Radzie Parafialnej, Służbie kościelnej, Radzie Osiedla "Ogrodnik", Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom, Nauczycielom i Dyrekcji naszej Szkoły, Zarządowi Klubu Sportowego "Ogrodnik" Cielmice, i wszystkim Osobom zaangażowanym, Mieszkańcom i Gościom.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Bliżej Życia z wiarą”.

Są wolne intencje mszalne w grudniu tego roku i ponad 20 intencji w styczniu 2023 r.

Można zamawiać Msze św. na następny – 2023 r.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kalendarze na 2023 rok, kartki świąteczne, opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.

Tegoroczna kolęda w naszej Parafii rozpoczęła się w sobotę, 3 grudnia br., i przebiega w dwóch równorzędnych formach kolędowania - po domach i podczas Mszy św. kolędowej w kościele, z błogosławieństwem kolędowym Rodzin – według wyznaczonego porządku. Wybór formy kolędy należy do każdej Rodziny.
Ofiary kolędowe przeznaczone będą na przyszłoroczne malowanie kościoła.

STYCZEŃ 2023 r.:
9. poniedziałek, godz. 8.00