XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.11.2022 r.

Dzisiaj - w naszej Archidiecezji, obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej a w całym Kościele Powszechnym Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca - jako specjalna - przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na opłacenie remontu podestów i klęczników w ławkach, w kościele.

Dzisiaj przed kościołem - zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie, oraz na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu lub ogrzewania.
W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.
Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:
- w czwartek, 17 listopada - św. Elżbietę Węgierską,
- w piątek, 18 listopada - bł. Karolinę Kózkównę, męczennicę,
- w sobotę, 19 listopada - bł. Salomeę, dziewicę.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W III piątek miesiąca:
- o godz. 17.15 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,
- o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę – w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – obchodzić będziemy
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Jest to także Światowy Dzień Młodzieży.

Msza św. w intencji Wszystkich Ministrantów naszej Parafii, z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza - Patrona Ministrantów - zostanie odprawiona w poniedziałek, 21 listopada br., o godz. 17.30.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 - proszę mieszkańców Osiedla „Ogrodnik”.
Dziękuję Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

Można nabyć różne wydania kalendarzy na 2023 r.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu tego roku.

Można zamawiać Msze św. na następny – 2023 rok.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć lampiony adwentowa dla dzieci, oraz kartki świąteczne.

Opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny będzie można nabyć od I Niedzieli Adwentu.

GRUDZIEŃ 2022 r.:
16. piątek, godz. 17.30
19. poniedziałek, godz. 17.30
20. wtorek, godz. 17.30
22. czwartek, godz. 17.30
29. czwartek, godz. 8.00
30. piątek, godz. 8.00

6.11.2022 r. - 13.11.2022 r. - 20.11.2022 r.

7/2022

Damian SMOLORZ , urodzony: 11.11.1996 r.,
wolny, wyznania rzymskokatolickiego,
zam.: Tychy - Cielmice, ul. Jedności 21

Anna CHROBOK, urodzona: 24.07.1998 r.,
wolna, wyznania rzymskokatolickiego,
zam.: Lędziny, ul. Paderewskiego 29

„Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na nośnikach informacyjnych parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach - Cielmicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą”.