XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
23.10.2022 r.

Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny – Tydzień modlitw w intencji działalności misyjnej Kościoła.

Dzisiaj Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

Kolekta dzisiejsza - podczas Mszy świętych - przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła, a przed kościołem - zbiórka ofiar na klasztor Sióstr Karmelitanek w Oziornoje w Kazachstanie, gdzie przebywa nasza Parafianka Siostra Anna Gorol, Maria od Jezusa Miłosiernego.

W przyszłą niedzielę - kolekta na nasz kościół, na nasze cele parafialne, na opłacenie remontu podestów i klęczników w ławkach, w kościele.
Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Nabożeństwa Różańcowe, w naszym kościele odprawiamy:
- w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - o godz. 17.30,
- w środę i sobotę - o godz. 8.30,
- w niedzielę - dziesiątaka Różańca św. po jednej ze Mszy św.

Zapraszam do udziału w Nabożeństwach - Dorosłych, Młodzież i Dzieci.

W tym tygodniu modlić się będziemy za całą naszą Parafię, a szczególnie:
- w poniedziałek - za mieszkańców ul. Jankowickiwej, Leśników, Gajowej, Strzeleckiej i Górnej,
- we wtorek - za mieszkańców ul. Jedności, Nadrzecznej, Ziołowej i Małej,
- w czwartek - za mieszkańców ul. Łęgowej, Bieruńskiej, Barwnej i Na Wzgórzu,
- w piątek - za mieszkańców ul. Targiela, Ks. Szojdy, Cielmickiej i osiedla „Ogrodnik”.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św., teraz - w październiku - także podczas Nabożeństw Różańcowych.

We wtorek, 25 października, o godz. 18.45 – w kościele – spotkanie katechetyczne Dzieci klasy III, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej wraz z Rodzicami.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek, 28.10 - Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
- w niedzielę, 30.10 - Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.

W czwartek, 28 października, o godz. 18.45 – w kościele – spotkanie katechetyczne Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W piątek, 29 października:
- od godz. 17.15 do 18.15 - okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych - przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.
Posługą konfesjonału będzie służył też Ks. Andrzej Uciecha
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez Członków Szkaplerza św. Michała Archanioła
- o godz. 18.15 - Msza św. szkolna.

Na sobotę, na godz. 9.30 – proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W przyszłą niedzielę, 30 października, w ostatnią niedzielę października – obchodzić będziemy
tzw. Kiermasz – 76 rocznicę poświęcenia pierwszego kościoła, 51 rocznicy budowy obecnego kościoła parafialnego, i 1 rocznicę konsekracji kościoła i ołtarza.
Msza św. o godz. 11.00 - zostanie odprawiona w intencji Wszystkich Parafian – Żyjących i Zmarłych.

W poniedziałek, 31 października, o godz. 17.30 - ostatnie w tym roku Nabożeństwo Różańcowe.
Od godz. 17.15 do 18.15 - okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych - przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.
Posługą konfesjonału będzie służył też Ks. Andrzej Uciecha

W wtorek, 1 listopada - w Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w naszym kościele – o godz. 8.00 i 10.00 .
Na cmentarzu Msza św. o godz. 14.30 – w intencji Wszystkich Zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
Po Mszy św., na cmentarzu - Nabożeństwo za Zmarłych z modlitwą różańcową.

We wtorek, 2 listopada – w Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msze św. w kościele - o godz. 8.00 i 17.30.
Na cmentarzu - o godz. 16.00 – Różaniec za Zmarłych zalecanych.

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych w zakrystii można składać zalecki, wypominki.
Za Zmarłych zalecanych będą odprawiane Nabożeństwa Różańcowe od 1 do 6 listopada.

Dziękuję mieszkańcom ul. Strzeleckiej, Jankowickiej, Gajowej i Leśników za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 9.15 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony szkoły/.

Można nabyć różne wydania kalendarzy na 2023 r.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w listopadzie i grudniu tego roku.

Można zamawiać Msze św. na następny – 2023 rok.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

LISTOPAD 2022 r.:
29. wtorek, godz. 17.30

Uroczystość Wszystkich Świętych

Wtorek, 1 listopada 2022 r.
Msze św. w kościele : o godz. 8.00 i 10.00

Na cmentarzu: godz. 14.30 - Msza św. za Zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu po Mszy św. - Nabożeństwo za Zmarłych z Procesją

Dzień Zaduszny - Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych

Środa, 2 listopada 2022 r.
Msze św. w kościele: o godz. 8.00 i 17.30

Na cmentarzu: godz. 16.00 - Nabożeństwo Różańcowe za Zmarłych zalecanych