XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25.09.2022 r.

Dzisiaj - obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Dziś Msze święte odprawiane są o godz. 8.00, 11.00 i 16.00 - w sali gimnastycznej w naszej szkole - ze względu na trwający remont w kościele.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na opłacenie remontu podestów podłogowych i klęczników w ławkach w kościele.

W przyszłą niedzielę - kolekta na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Dzisiaj liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Jeszcze w tym tygodniu w naszym kościele będzie trwał remont podestów drewnianych pod ławkami.
W związku z tym, przez cały tydzień Msze św. będą odprawiane w salce katechetycznej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, 27.09 - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
- w środę, 28.09 - wspomnienie św. Wacława, męczennika,
- w czwartek, 29.09 - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
- w piątek, 30.09 - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
- w sobotę, 1.10 - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
- w niedzielę, 2.10 - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

We wtorek, o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy:
- w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - o godz. 17.30,
- w środę i sobotę - o godz. 8.30,
- w niedzielę - dziesiątaka Różańca św. po jednej ze Mszy św.

Zapraszam do udziału w Nabożeństwach - Dorosłych, Młodzież i Dzieci.

W sobotę, ze względu na parafialny wyjazd w Pieniny – Msza św. będzie odprawiona o godz. 7.00, a po niej - pierwsze Nabożeństwo Różańcowe.
W przyszłą niedzielę, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem - zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

W przyszłą niedzielę, 2 października, z okazji wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów na zakończenie każdej Mszy św. - udzielę wszystkim Dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

Dziękuję Wszystkim Panom, którzy w minionym tygodniu pomagali przy remoncie podestów ławkowych i klęczników w ławkach.

Na piątek, 30 września br., o godz. 16.00 - serdecznie proszę Panie i Panów o pomoc w sprzątaniu kościoła po przeprowadzonym remoncie.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Można nabyć kalendarze na 2023 r., wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego – w cenie 15 zł.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w przyszłym, 2023 roku – w niedzielę, 21 maja.

Można już zamawiać Msze św. na następny – 2023 rok.
Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne, a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, imienin, w 18 urodziny młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin dziecka.
Intencje terminowe – proszę rezerwować już teraz!

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Serdecznie dziękuję za zamawianie wolnych intencji mszalnych ofiarowanych za żyjących i zmarłych.

Po raz kolejny - od poniedziałku do czwartku, od 10 do 13 października br., do godz. 15.00 - będzie miała miejsce w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, /szczegóły na ulotkach/ na posesji Państwa Golda /od ul. Jedności/.
Przychody z przeprowadzonej akcji są wsparciem materialnym polskich Misjonarzy i Ich działalności misyjnej wśród mieszkańców Zambii, Kamerunu, Kenii, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu.