XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
18.09.2022 r.

Dziś - przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Dzisiaj Msze święte odprawiane będą: o godz. 8.00, 11.00, 12.30 /przy krzyżu na Osiedlu „Ogrodnik”/ i 16.00.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W przyszłą niedzielę – na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na opłacenie remontu podestów podłogowych i klęczników w ławkach w kościele.

Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Od jutra do soboty w naszym kościele będzie trwał remont podestów drewnianych pod ławkami.
W związku z tym, przez cały tydzień Msze św. będą odprawiane w salce katechetycznej.

Jutro, w poniedziałek, 19 września - z okazji Święta św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży - o godz. 18.45 - w salce - wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem Młodzieży naszej Parafii i Ich Rodziców.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 19.09 - wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika,
- we wtorek, 20.09 - wspomnienie świętych Męczenników koreańskich,
- w środę, 21.09 - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
- w piątek, 23.09 - wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

W piątek - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.
Na zakończenie Mszy św. - modlitwa do św. Ojca Pio i adoracja relikwii.

Po Mszy św. – spotkanie Rodziców i Dzieci, które w tym roku, w maju, przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

W przyszłą niedzielę liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych.

Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy opiekują się i dbają o przydrożne krzyże i kaplice.
Dziękuję za przyozdobienie krzyży z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

O sprzątanie kościoła w sobotę, proszę wszystkie Panie, które w tym dniu dysponują czasem i mogą po remoncie podestów ławkowych doprowadzić kościół do pełni funkcjonalności na przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za pomoc!

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Można nabyć kalendarze na 2023 r., wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego – w cenie 15 zł.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Zapraszam na parafialny wyjazd - w sobotę, 1 października br., do Szczawnicy i Krościenka, Niedzicy i Czorsztyna. W programie spływ przełomem Dunajca.
Koszt 180 zł. Ograniczona liczba Uczestników – 24 osoby. Zapisy w zakrystii do 20 września br.

Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w przyszłym, 2023 roku – w niedzielę, 21 maja.

Od przyszłej niedzieli będzie można już zamawiać Msze św. na następny – 2023 rok.
Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne, a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, imienin, w 18 urodziny młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin dziecka.
Intencje terminowe – proszę rezerwować już teraz !

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Serdecznie dziękuję za zamawianie wolnych intencji mszalnych ofiarowanych za żyjących i zmarłych.

WRZESIEŃ 2022 r.:

PAŹDZIERNIK 2022 r.: