XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
11.09.2022 r.

Dziś rozpoczynamy w Kościele XII Tydzień Wychowania, pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

Jest to Tydzień Modlitwy za Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia.

Od pierwszej niedzieli września powróciliśmy w naszym kościele do tradycyjnego porządku Mszy św. niedzielnych.
Msze święte odprawiane są o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca - tradycyjnie jako kolekta specjalna, przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
Dzisiaj - przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” - 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr - na środki transportu dla polskich Misjonarzy.
Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 12. 09 - Uroczystość NMP Piekarskiej, Głównej Patronki naszej Archidiecezji
- we wtorek, 13. 09 - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa
- w środę, 14. 09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
- w czwartek, 15. 09 - wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,
- w piątek, 16. 09 - wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników,
- w niedzielę, 18. 09 - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Młodzieży.

We wtorek, 13 września przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Fatimski :
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej
- o godz. 19.00 - Różaniec fatimski i modlitwa do św. Ojca Pio
- o godz. 20.00 - Nabożeństwo Eucharystyczne, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem, i błogosławieństwo lourdzkie
- o godz. 20.30 - Apel Jasnogórski.

W środę - 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- po Mszy św. o godz. 8.00 - odprawimy Nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego, z adoracją relikwii Krzyża świętego.
Proszę przynieść do kościoła domowe krzyże do poświęcenia.
Proszę Parafian, o przyozdobienie naszych przydrożnych krzyży na ten świąteczny dzień.

W III piątek miesiąca - o godz. 17.45 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,
- o godz. 18.00 - Msza św. szkolna,
- o godz. 18.45 - w kościele - spotkanie Dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do Pierwszej i Wczesnej Spowiedzi i Komunii św.,
wraz z Ich Rodzicami.

W związku z przygotowaniem Dzieci do Wczesnej Komunii św., pragnę przypomnieć wytyczne Instrukcji Konferencji Episkopatu Polski i naszego Ks. Arcybiskupa, które wskazują, iż właściwymi do przygotowania Dzieci do Wczesnej Komunii św. są tylko Małżeństwa Sakramentalne, i tylko Ci Rodzice, którzy uczestnicząc w życiu religijnym i sakramentalnym Parafii, będąc przykładem dla Wspólnoty parafialnej, będą też autentycznymi świadkami wiary wobec swoich Dzieci.

W niedzielę, 18 września, o godz. 12.30 – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 12 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

W przyszłą niedzielę - przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W poniedziałek, 19 września - z okazji Święta św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży - o godz. 18.45 - w kościele - wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem Młodzieży naszej Parafii i Ich Rodziców.

Serdecznie dziękuję Wszystkim Rolnikom naszej Parafii i Ich Rodzinom za udział we Mszy św. Dożynkowej w ubiegłą niedzielę.
Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
Starostom tegorocznych Dożynek - Panu Krzysztofowi Broncel wraz Rodziną oraz Rodzinie Państwa Jana i Jadwigi Latocha, a także Osobom, które Im pomagały - dziękuję za przygotowanie Uroczystości, ofiarowane płody rolne, kwiaty, wieniec dożynkowy i przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła - „Bóg zapłać!”
Dziękuję Służbie kościelnej i Służbie liturgicznej naszej Parafii.
Dziękuję także za zaangażowanie w organizację tegorocznych Dożynek, które świętowaliśmy jako Dożynki Miejskie - naszej Radzie „Osiedla Cielmice”.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Serdecznie dziękuję za zamawianie wolnych intencji mszalnych ofiarowanych za żyjących i zmarłych.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Zapraszam na parafialny wyjazd - w sobotę, 1 października br., do Szczawnicy i Krościenka, Niedzicy i Czorsztyna. W programie spływ przełomem Dunajca.
Koszt 180 zł. Ograniczona liczba Uczestników – 24 osoby. Zapisy w zakrystii do 20 września br.

WRZESIEŃ 2022 r.:
PAŹDZIERNIK 2022 r.: