XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
4.09.2022 r.

Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii Dożynki Miejskie.
Mszą św. dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony ziemi - w intencji Wszystkich Rolników i Ich Rodzin - zostanie odprawiona o godz. 11.00.
Po Mszy św. Procesja z Najświętszym Sakramentem.

Od godz. 15.30 - Uroczystości Dożynkowe na naszym boisku – przy ul. Jedności.

Starostami tegorocznych Dożynek są : Pan Krzysztof Broncel wraz Rodziną i Rodzina Państwa Jana i Jadwigi Latocha.

Od dzisiejszej niedzieli - pierwszej niedzieli września, tj. od 4 września br. - wracamy w naszym kościele do tradycyjnego porządku Mszy św. niedzielnych.

Msze święte odprawiane będą o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

Dziś rozpoczynamy w Kościele XI Tydzień Wychowania.

Jest to Tydzień Modlitwy za Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca - tradycyjnie - kolekta jako specjalna - przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, 7. 09 - wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, męczennika
- w czwartek, 8.09 - Święto Narodzenia NMP.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek - z okazji przypadającego w tym dniu Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
/Matki Boskiej Siewnej/ - na zakończenie Mszy świętej – błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

W piątek, godz. 18.00 – Msza św. szkolna.

Po Mszy św. - w salce - spotkanie Sodalicji Mariańskiej i Dzieci Maryi.
Zapraszam Animatorki, Wszystkie Dziewczyny należące do tej Grupy, oraz kandydatki, które chciałyby należeć do grona Dzieci Maryi.

W przyszłą niedzielę, 11 września - przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” - 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr - na środki transportu dla polskich Misjonarzy.

W niedzielę, 18 września, o godz. 12.30 – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 12 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

Dziękuję mieszkańcom ul. Ziołowej i Małej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła - w poniedziałek , o godz. 18.45 i w sobotę , o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Łęgowej.

Dziękuję Panom za pomoc w wywiezieniu śmieci ze cmentarza w minioną środę.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Serdecznie dziękuję za zamawianie wolnych intencji mszalnych ofiarowanych za żyjących i zmarłych.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Dziękuję Ks. Kanonikowi Benedyktowi Borkowemu i Ks. dr. Andrzejowi Uciesze - za wakacyjną pomoc duszpasterską.

WRZESIEŃ 2022 r.:

PAŹDZIERNIK 2022 r.:
27. czwartek, godz. 18.15
28. piątek, godz. 18.15
31. poniedziałek, godz. 18.15

Porządek Mszy św. niedzielnych
od niedzieli – 4 września 2022 r. w naszym parafialnym kościele w Tychach – Cielmicach jest następujący: godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

W niedzielę, 4  września 2022r., o godz. 11.00 - Msza św. Dożynkowa

W niedzielę, 18  września 2022 r., o godz. 12.30 - Msza św. przy krzyżu na Osiedlu „Ogrodnik”.

W miesiącu sierpniu:

Chrzest św. przyjęły: