XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 sierpnia 2022 r.

Msze święte w niedziele i święta - przez okres wakacyjny /lipiec, sierpień/ w naszym parafialnym kościele odprawiane są o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Dziś, tradycyjna pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W przyszłą niedzielę - na potrzeby naszego kościoła.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele - przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek, 22.08 - wspomnienie Matki Bożej Królowej
  • w środę, 24. 08 - Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w piątek, 26.08 - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
  • w sobotę, 27. 08 - wspomnienie św. Moniki.
We wtorek, o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W piątek, o godz. 18.00 - wakacyjna Msza św. szkolna.

Od pierwszej niedzieli września, tj. od 4 września br. - wracamy w naszym kościele do tradycyjnego porządku Mszy św. niedzielnych.

Msze święte odprawiane będą o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

W niedzielę, 4 września – przeżywać będziemy w naszej Wspólnocie – Dożynki Miejskie.

Dziękuję mieszkańcom Osiedla „Ogrodnik” za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w tym tygodniu - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 -
proszę mieszkańców ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Serdecznie dziękuję za zamawianie wolnych intencji mszalnych ofiarowanych za żyjących i zmarłych.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Porządek Mszy św. niedzielnych
od niedzieli – 4 września 2022 r .w naszym parafialnym kościele w Tychach – Cielmicach będzie następujący: godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

MIEJSKIE DOŻYNKI W CIELMICACH
W niedzielę, 4 września 2022r., o godz. 11.00 - Msza św. Dożynkowa w intencji Rolników i Ich Rodzin - z podziękowaniem za tegoroczne zbiory, plony ziemi; z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i zdrowie.
Starostami tegorocznych Dożynek - będą: Pan Krzysztof Broncel wraz Rodziną i Rodzina Państwa Jana i Jadwigi Latocha.

Msza św. przy krzyżu na Osiedlu „Ogrodnik” - W niedzielę, 18 września 2022 r., o godz. 12.30.