NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
26.12.2021 r.

Dziś w II dzień Uroczystości Bożego Narodzenia obchodzimy Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa, oraz Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika.

Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Modlimy się dziś w intencji Małżeństw i Rodzin naszej Parafii.

Podczas Mszy świętych - odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich.

Na zakończenie każdej Mszy św. – błogosławieństwo owsa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i wpłacane na konto bankowe parafii.

Jutro, w poniedziałek, 27 grudnia - Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Po Mszy św. błogosławieństwo wina.

W tym tygodniu będą miały miejsce kolejne tegoroczne spotkania kolędowe:

Poniedziałek , 27. 12. 2021 r. - ul. Cielmicka blok 53, 51, 49
godz. 16.00 - modlitwa błogosławieństwa domów
godz. 18.00 - Msza św. kolędowa w kościele

Wtorek, 28. 12. 2021 r. - ul. Cielmicka blok 47, 45, 35 i ul. Nadrzeczna 30 - 14 i 29 -11
godz. 18.00 - Msza św. kolędowa w kościele

Środa, 29. 12. 2021 r. - ul. Nadrzeczna 120, ul. Barwna, ul. Cielmicka /domy/ i ul. Nadrzeczna 46 – 32 i 39 - 31

Czwartek, 30. 12. 2021 r. - ul. Gajowa, Leśników i Strzelecka
godz. 18.00 - Msza św. kolędowa w kościele

Podczas Mszy świętych - kolekta kolędowa.

Modlitwa błogosławieństwa domów będzie odbywała się dla kilku domów jednocześnie, z pokropieniem wodą święconą każdego domu osobno.
Zapraszam do wspólnej modlitwy przy domach i w kościele całe Rodziny – Osoby starsze, dorosłe, Młodzież i Dzieci.

We wtorek, 28 grudnia - Święto Świętych Młodzianków.
O godz. 8.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
O godz. 9.00 - Msza św. w intencji wszystkich Dzieci naszej Parafii.
Po Mszy św. udzielę Dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek, 31 grudnia, we wspomnienie św. Sylwestra, papieża –
Msza św. o godz. 17.00 - zostanie odprawiona, jako dziękczynna, w ostatni dzień Starego Roku - w intencji wszystkich Parafian.
O godz. 18.00 - odprawimy Nabożeństwo dziękczynno – błagalne, na które zapraszam całą Wspólnotę Parafialną.

Kolekta w Sylwestrowy wieczór - przeznaczona będzie na cele parafialne.
Na ostatni dzień Starego Roku, Ks. Arcybiskup udzielił wszystkim przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej, dyspensy od wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zachowanie praktyk pokutnych w tym dniu.

W I sobotę miesiąca – 1 stycznia - w pierwszy dzień Nowego 2022 Roku - w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Jest to Święto nakazane, kiedy jako wierzący Kościoła mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.
Msza św. o godz. 11.00 - zostanie odprawiona w intencji całej naszej Parafii – o Boże błogosławieństwo w Nowym 2022 Roku.
Wraz z całym Kościołem, modlić się będziemy w tym dniu, o pokój na świecie.
Na zakończenie każdej Mszy świetej – odprawimy Noworoczne Nabożeństwo Eucharystyczne.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W przyszłą niedzielę, 2 stycznia - w II Niedzielę po Bożym Narodzeniu –
Msze święte o godz. : 8.00, 11.00 i 16.00.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne.
W przyszłą niedzielę, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej – również w roku 2022 kontynuować będziemy pomoc naszej parafii dla syryjskiej rodziny w Aleppo.

Panu Organiście i Scholi Młodzieżowej dziękuję za przygotowanie wigilijnego, modlitewnego czuwania przed Pasterką.

Dziękuję Wszystkim, którzy swoją pracą, poświęconym czasem i ofiarą, przyczynili się do pięknego, świątecznego wystroju naszego kościoła i jego obejścia.
Dziękuję Panom, którzy w tygodniu przedświątecznym pomagali przy załadunku i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.
Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za przedświąteczne sprzątanie kościoła.
O poświąteczne sprzątanie kościoła - na jutro, w poniedziałek i w czwartek, o godz. 19.15 - proszę mieszkańców Osiedla „Ogrodnik”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne - 20 wolnych intencji - w styczniu 2022 r. i w kolejnych miesiącach Nowego 2022 Roku.

Jest możliwość odwiedzin kolędowych na indywidualne zaproszenie duszpasterza, w związku z poświęceniem nowego domu czy mieszkania, w domu nowo zamieszkałych w parafii Rodzin, w celu założeniem kartoteki parafialnej nowo przybyłym do parafii mieszkańcom, czy też przy okazji przeprowadzenia ważnej rozmowy duszpasterskiej. Zgłoszenia dodatkowej kolędy - do niedzieli, 2 stycznia 2022 r.

STYCZEŃ 2022 r.:
 6.  czwartek,  godz. 8.00   Trzech Króli