IV NIEDZIELA ADWENTU
19.12.2021 r.

Dzisiaj, w ostatnią, IV Niedzielę Adwentu - na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus do domowego żłóbka.

Dziś przed kościołem - zbiórka pieniężna na świąteczny wystrój kościoła.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, na nasz kościół.

W przyszłą niedzielę - kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Kolekty specjalne na nasz kościół, w drugie niedziele miesiąca stycznia, lutego i marca 2022 roku, przeznaczone będą na opłacenie energii elektrycznej na ogrzewanie kościoła.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i wpłacane na konto bankowe parafii.

Kończy się czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa w dzień Bożego Narodzenia.
Msza św. Roratnia w tym tygodniu będzie odprawiana - we wtorek – o godz. 17.30.

Jutro w poniedziałek – o godz. 18.00 - kolejna Msza święta kolędowa:
Poniedziałek , 20. 12. 2021 r. - ul. Bieruńska, Ziołowa, Mała i Górna
godz. 16.00 - modlitwa błogosławieństwa domów i mieszkań
godz. 18.00 - Msza św. kolędowa w kościele

Podczas Mszy świętej - kolekta kolędowa.

Modlitwa błogosławieństwa domów będzie odbywała się dla kilku domów jednocześnie, z pokropieniem wodą święconą każdego domu osobno.

Zapraszam do wspólnej modlitwy przy domach i w kościele całe Rodziny – Osoby starsze, dorosłe, Młodzież i Dzieci.

Jutro, w poniedziałek, 20 grudnia i we wtorek, 21 grudnia br., od godz. 9.00 -
Odwiedziny chorych i starszych Parafian – przed Świętami Bożego Narodzenia
Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

We wtorek - o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
- po Mszy św. - spotkanie wszystkich Ministrantów.

W czwartek, 23 grudnia - Msza św. o godz. 17.30 - zostanie odprawiona za wszystkich Zmarłych Parafian, którzy odeszli od nas do wieczności w mijającym roku, a których po raz pierwszy zabraknie przy wigilijnym stole.
Do udziału w tej Mszy św. szczególnie zapraszam Rodziny i Bliskich naszych Zmarłych.

W piątek, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia.
Zachowajmy w tym dniu post – wstrzemięźliwości od potraw mięsnych!
Msza św. o godz. 8.00 - odprawiona zostanie ku czci św. Marty - w intencji wszystkich Gospodyń domowych naszej Parafii.

Okazja do przedświątecznej Spowiedzi świętej:
- we wtorek: - od godz. 16.30 - 17.30 - Dorośli
- w środę: - od godz. 7.30 - 8.00 - Dorośli
- w czwartek: - od godz. 16.00 - 17.00 - Dzieci i Młodzież
- od godz. 17.00 - 19.00 - Dorośli
/W tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy/
- w piątek, w Wigilię: - od godz. 9.00 - 12.30 - Dorośli.

W czwartek i w piątek - w Wigilię - posługą konfesjonału będzie służył również Ks. Andrzej Uciecha

Świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy w naszym kościele – w piątkową noc - Nabożeństwem wigilijnym o godz. 23.40, i Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 – sprawowaną w intencji wszystkich Parafian.
Kolekta podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

W sobotę, w Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia.
Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. Pasterskiej, i w Dzień Bożego Narodzenia. Niech tradycyjna Pasterka będzie przez nas uroczyście świętowana, ale też Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego niech ma charakter szczególnej uroczystości religijnej przez udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej.

Kolekta w tym dniu, przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne.

Msza św. o godz. 8.00 - zostanie odprawiona za + Ks. Proboszcz Jana Dłucika, w 17 rocznicę śmierci - w ofierze od Parafian.

O godz. 15.30 – Uroczyste Świąteczne Nieszpory Kolędowe. Zapraszam wszystkich Parafian.

W niedzielę, w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika i Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa.

Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Podczas Mszy świętych - odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich.

Na zakończenie każdej Mszy św. – błogosławieństwo owsa.

Kolekta w tym dniu, przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W dni świąteczne do naszych Chorych i Starszych Parafian do domu, można zaprosić Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii z Komunią świętą.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O przedświąteczne sprzątanie kościoła w tym tygodniu, proszę mieszkańców całej ul. Jedności.

Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego Jarmarku Świątecznego.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, oraz świątecznego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”

Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2022 rok.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz !

Są jeszcze wolne intencje w miesiącu grudniu bieżącego roku, i 20 wolnych intencji - w styczniu 2022 r.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć lampiony kartki świąteczne, opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.

Dzień Skupienia dla Narzeczonych połączony z Nauką Przedślubną i Poradnią Życia Rodzinnego odbędzie się w 2022 roku, naszym kościele - w sobotę i w Niedzielą Palmową - 9 i 10 kwietnia.

Na stoliku, z tyłu kościoła, wyłożone są naczyńka z wodą święconą, którą przy pomocy gałązki igliwia, możemy pokropić nasze domy i mieszkania, podczas modlitwy w wigilijny wieczór, prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszych Rodzin i naszych domostw w Nowym 2022 Roku.

Jest możliwość odwiedzin kolędowych na indywidualne zaproszenie duszpasterza, w związku z poświęceniem nowego domu czy mieszkania, w domu nowo zamieszkałych w parafii Rodzin,w celu założeniem kartoteki parafialnej nowo przybyłym do parafii mieszkańcom, czy też przy okazji przeprowadzenia ważnej rozmowy duszpasterskiej.
Zgłoszenia dodatkowej kolędy - do niedzieli, 2 stycznia 2022 r.

STYCZEŃ 2022 r.:
 1.  sobota, godz.  8.00    Nowy  Rok