III NIEDZIELA ADWENTU
12.12.2021 r.

Dzisiejszą III Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Niedzielę Radości.

Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca – jako kolekta specjalna – przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, na nasz kościół, szczególnie na opłacenie rachunków za energię elektryczną – w związku z ogrzewaniem kościoła.

W przyszłą niedzielę - kolekta także na nasz kościół.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, dodatkowe, kopertowe i te wpłacane na konto bankowe parafii.

Msze św. Roratnie będą odprawiane w tym tygodniu - w poniedziałek i czwartek – o godz. 17.30 .

Wszystkich Parafian zachęcam do udziału, a szczególnie Dzieci i Młodzież.

Jutro, w poniedziałek, 13 grudnia - przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
Módlmy się o pokój w naszej Ojczyźnie, bezpieczeństwo, jedność i zgodę w Narodzie.

Jutro – Msza św. o godz. 17.30 - zostanie odprawiona w intencji wszystkich Ministrantów i Lektorów naszej Parafii, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Służby Liturgicznej i Kościelnej, a także o nowe powołania ministranckie - z okazji święta św. Tarsycjusza - Patrona Służby Liturgicznej.

O godz. 19.00 – w Kółku Rolniczym – spotkanie adwentowo-opłatkowe Służby Ołtarza i Dzieci Maryi, oraz Ich Rodziców. Serdecznie zapraszam do modlitwy w kościele i spotkania przy stole.

We wtorek i piątek – o godz. 18.00 - pierwsze w tym roku Msze święte kolędowe, według następującego porządku:

Wtorek , 14.12.2021 r. - ul. Na Wzgórzu i Targiela 150 - 100
godz. 16.00 - modlitwa błogosławieństwa domów i mieszkań
godz. 18.00 - Msza św. kolędowa w kościele

Piątek , 17.12.2021 r. - ul. Ks. Szojdy i ul. Targiela 99 – 76
godz. 16.00 - modlitwa błogosławieństwa domów i mieszkań
godz. 18.00 - Msza św. kolędowa w kościele

Podczas Mszy świętych - kolekta kolędowa.

Modlitwa błogosławieństwa domów będzie odbywała się dla kilku domów jednocześnie, z pokropieniem wodą święconą każdego domu osobno.

Zapraszam do wspólnej modlitwy przy domach i w kościele całe Rodziny – Osoby starsze, dorosłe, Młodzież i Dzieci.

Modlitwy do św. Ojca Pio – we wtorek, oraz modlitwę do Miłosierdzia Bożego – w piątek – włączymy w modlitwy przed Najświętszy Sakramentem – na zakończenie spotkania kolędowego.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspomnienia:
- w poniedziałek, 13 grudnia - św. Łucji, dziewicy i męczennicy
- we wtorek, 14 grudnia - św. Jana od Krzyża, kapłana.

W sobotę, 18 grudnia br. - na naszym placu kościelnym odbędzie się Jarmark Świąteczny.

W przyszłą niedzielę - w ostatnią, IV Niedzielę Adwentu - na zakończenie każdej Mszy św. poświęcę figurki Dzieciątka Jezus do domowego żłóbka.
Przed kościołem - zbiórka pieniężna na świąteczny wystrój kościoła.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian – przed Świętami Bożego Narodzenia – w poniedziałek, 20 grudnia i we wtorek, 21 grudnia br., od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

W I i II Święto Bożego Narodzenie – Msze święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
Pasterka - w Noc Wigilijną - o godz. 24.00.

Dziękuję Członkom Rady Parafialnej i naszej Młodzieży, za pomoc w przygotowaniu i dostarczeniu informacji kolędowych do wszystkich Rodzin naszej Parafii.

Dziękuję mieszkańcom ul. Strzeleckiej, Jankowickiej, Leśników i Gajowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w i jego dezynfekcję – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 - proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2022 rok.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Są jeszcze wolne intencje w miesiącu grudniu bieżącego roku, i 24 wolne intencje - w styczniu 2022 r.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kalendarze na 2022 rok, lampiony adwentowa dla dzieci, kartki świąteczne, opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.

Dzień Skupienia dla Narzeczonych połączony z Nauką Przedślubną i Poradnią Życia Rodzinnego odbędzie się w 2022 roku, naszym kościele - w sobotę i w Niedzielą Palmową - 9 i 10 kwietnia.

Na stoliku, z tyłu kościoła, wyłożone są naczyńka z wodą święconą, którą przy pomocy gałązki igliwia, możemy pokropić nasze domy i mieszkania, podczas modlitwy w wigilijny wieczór, prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszych Rodzin i naszych domostw w Nowym 2022 Roku.

STYCZEŃ 2022 r.:
 1.  sobota, godz. 8.00   Nowy Rok