XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14.11.2021 r.

Dzisiaj - w naszej Archidiecezji, obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej a w całym Kościele Powszechnym Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca - jako specjalna - przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, na nasz kościół.

Dzisiaj przed kościołem - zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.
Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:
- w środę, 17 listopada - św. Elżbietę Węgierską,
- w czwartek, 18 listopada - bł. Karolinę Kózkównę, męczennicę,
- w piątek, 19 listopada - bł. Salomeę, dziewicę,
- w sobotę, 20 listopada - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W III piątek miesiąca:
- o godz. 17.15 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,
- o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.

W sobotę, 20 listopada br., o godz. 10.00, w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach – Uroczystości Beatyfikacyjne Sługi Bożego Ks. Jana Machy.

W przyszłą niedzielę – w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Msza św. w intencji Wszystkich Ministrantów naszej Parafii, z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza- Patrona Ministrantów, które przypada w przyszłą niedzielę – zostanie odprawiona w okresie Adwentu, i będzie połączona ze spotkaniem adwentowo – opłatkowym.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kalendarze na 2022 rok.

Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2022 rok.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz !

Są jeszcze wolne intencje w grudniu bieżącego roku.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć lampiony adwentowa dla dzieci, oraz kartki świąteczne.

Opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny będzie można nabyć od I Niedzieli Adwentu.

GRUDZIEŃ  2021 r.:
5. niedziela, godz. 8.00