XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
31.10.2021 r.

W dzisiejszą, ostatnią niedzielę października – obchodzimy tzw. Kiermasz – kiedy kończymy obchód Jubileuszu 50 Rocznicy budowy naszego kościoła.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za dar naszego kościoła parafialnego, modlimy się za budowniczych, duszpasterzy i wszystkich Parafian, zatroskanych o piękno duchowe i materialne Wspólnoty parafialnej i naszej świątyni.
Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za tegoroczne poświęcenie kościoła i konsekrację nowego ołtarza.

Dzisiaj Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
O godz. 15.15 - Nabożeństwo Różańcowe w intencji całej naszej Parafii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół.
W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele archidiecezjalne – na remont krypty Katedry.
Wszystkim Ofiarodawcom wyrażam serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek, 1 listopada - w Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w kościele – o godz. 8.00, 10.00 .
Na cmentarzu Msza św. o godz. 14.30 – w intencji Wszystkich Zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
Po Mszy św., na cmentarzu - Nabożeństwo za Zmarłych z procesją.
W Uroczystość Wszystkich Świętych - jako katolicy, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

Jutrzejsza kolekta - w kościele i na cmentarzu - przeznaczona będzie na całoroczne utrzymanie cmentarza, a także na bieżące remonty i inwestycje na cmentarzu.

We wtorek, 2 listopada – w Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych -
Msze św. o godz. 8.00 i 17.30.
Msza św. o godz. 8.00 - będzie odprawiona za + Ks. Proboszcza Kanonika Antoniego Kurpasa, w 27 rocznicę śmierci - w ofierze od Parafian.
O godz. 16.00 – na cmentarzu odprawimy Nabożeństwo Różańcowe za Zmarłych zalecanych.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych w zakrystii można składać zalecki, wypominki.

Zapraszam Parafian do modlitwy różańcowej za Zmarłych zalecanych:
  • w czwartek i piątek – o godz. 17.30, w środę i sobotę - 8.30,
  • w przyszłą niedzielę - o godz. 15.15.
Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać
odpust zupełny za Zmarłych, spełniając następujące warunki:
  • nawiedzenie kościoła
  • odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo
  • modlitwa w intencji Ojca świętego
  • Spowiedź św. i Komunia św.
  • stan łaski uświęcającej i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
W dniach od 1 – 8 listopada spełniając zwykłe warunki odpustu można również zyskać odpust zupełny odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

W związku z przejściem na czas zimowy, od poniedziałku, 8 listopada br. Msze św. wieczorne w tygodniu odprawiane będą o godz. 17.30.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek, 4. 11 - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada.

Zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestnictwa w te dni Eucharystyczne we Mszy św. i w Nabożeństwach oraz przystępowania do Spowiedzi i Komunii św. ofiarowanej za Zmarłych.

W I czwartek - o godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do miesięcznej Spowiedzi św. Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
- o godz. 17.30 - Różaniec za Zmarłych
- o godz. 18.15 - Msza św. za ++ Kapłanów i Siostry zakonne, pochodzących z naszej Parafii, oraz Zmarłych Proboszczów i Duszpasterzy
Po Mszy św. z Młodzieżą udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za naszych Zmarłych i zapalić znicze.

W I piątek - - o godz. 7.40 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. za ++ Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- o godz. 17.30 - Różaniec za Zmarłych
- o godz. 18.15 - Msza św. szkolna.

W I piątek po Mszy św. porannej - odwiedziny chorych i starszych Parafian z Sakramentami świętymi.
Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

W I sobotę - o godz. 7.40 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. za ++ Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej
- o godz. 8.30 - Różaniec za Zmarłych.

W I czwartek, piątek i sobotę - kolekty na cele charytatywne i pomoc w utrzymaniu i funkcjonowaniu domów rekolekcyjnych i naszego Seminarium Duchownego.

W przyszłą niedzielę, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

W przyszłą niedzielę - 7 listopada – Msze św w naszym kościele będą odprawione w języku łacińskim.
Msza św. o godz. 8.00 - zostanie odprawiona za ++ Członków Róż Różańcowych

Dziękuję wszystkim Panom, którzy w minioną sobotę pomagali przy załadunku i wywiezieniu śmieci.

Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – we wtorek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 9.15 – proszę mieszkańców ul. Ziołowej i Małej.

Można nabyć różne wydania kalendarzy na 2022 r.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w listopadzie i grudniu tego roku.
Można zamawiać Msze św. na następny – 2022 rok.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE
GRUDZIEŃ  2021 r.: