XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10.10.2021 r.

Dzisiaj Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
O godz. 15.15 - Nabożeństwo Różańcowe
W dzisiejszą niedzielę w łączności z 43 rocznicą wyboru na Stolicę Piotrową Sługi Bożego Ojca św. Jana Pawła II, obchodzimy XXI Dzień Papieski, pod hasłem „Nie lękajcie się!”
Dziś - przed kościołami zbiórka ofiar na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierający edukacyjne szanse ubogiej i uzdolnionej Młodzieży.
Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca – jako specjalna – przeznaczona jest na nasz kościół.

Kolekta przyszłej niedzieli – również na nasze potrzeby parafialne.
Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Nabożeństwa Różańcowe, w naszym kościele odprawiamy:
- w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - o godz. 17.30,
- w środę i sobotę - o godz. 8.30,
- w niedzielę - o godz. 15.15.

Zapraszam do udziału w Nabożeństwach - Dorosłych, Młodzież i Dzieci.
Wieczorne Msze św. w tygodniu, ze względu na Nabożeństwa Różańcowe - rozpoczynają się o godz. 18.15.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, 13. 10 - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
- w piątek, 15. 10 - wspomnienie św. Teresy z Avila, doktora Kościoła,
- w sobotę , 16. 10 - Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek - 12 października – przeżywać będziemy ostatni w tym roku Dzień Fatimski:
O godzinie:
- 17.30 - Różaniec fatimski
- 18.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne, modlitwa do św. Ojca Pio, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie
- 19.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej
- 20.00 - Apel Jasnogórski.

Z okazji przypadającego w czwartek, 14 października - Dnia Nauczyciela, Dnia Edukacji Narodowej - Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom, szczególnie naszej Parafii i naszej Szkoły – składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask i błogosławieństwa w pracy pedagogicznej, w trosce o Młodych ludzi – Dzieci i Młodzież.
Niech Pedagodzy będą dla Młodzieży wzorcami życia i wiary, nauczycielami i świadkami dobrego postępowania, zgodnego z przykazaniami Bożymi, w wierności Bogu i odpowiedzialności przed ludźmi.
Życzymy dużo zdrowia, sił i Bożej opieki w codziennym życiu.
Za cały trud pracy, zaangażowania i poświęcenia - serdeczne „Bóg zapłać!”

W piątek - o godz. 18.15 - Msza św. szkolna.

W sobotę, 16 października br. o godz. 16.30 – w salce parafialnej – będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne dla Małżeństw zainteresowanych Wspólnotą Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 9.15 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Można nabyć różne wydania kalendarzy na 2022 r.
Są jeszcze  do nabycia albumy z Jubileuszu i poświęcenia kościoła.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w październiku i w kolejnych miesiącach tego roku.

Można zamawiać Msze św. na następny – 2022 rok.
Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne, a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, imienin, w 18 urodziny młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin dziecka.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE
PAŹDZIERNIK  2021 r.: