XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26.09.2021 r.

Dzisiaj - obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
Dzisiaj Msze święte w naszym kościele odprawiane będą o godz. 8.00, 11.00, 12.30 /dodatkowa Msza św./ i 16.00.

Dziś swoje imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Senior Damian Zimoń.
Pamiętajmy w modlitwie o Arcybiskupie Seniorze.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne.
W przyszłą niedzielę na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.
Dzisiaj liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych.

Dzisiaj, o godz. 14.00 – podczas Mszy św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, nasz Parafianin – Pan Rafał Gołka – zostanie ustanowiony przez Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, Nadzwyczajnym Szafarzem Eucharystii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 27.09 - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
- we wtorek, 28.09 - wspomnienie św. Wacława, męczennika,
- w środę, 29.09 - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
- w czwartek, 30.09 - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
- w piątek, 1.10 - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
- w sobotę, 2.10 - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

We wtorek, o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W piątek rozpoczynamy miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy:
- w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - o godz. 17.30,
- w środę i sobotę - o godz. 8.30,
- w niedzielę - o godz. 15.15.

Zapraszam do udziału w Nabożeństwach - Dorosłych, Młodzież i Dzieci.
Wieczorne Msze św. w tygodniu, ze względu na Nabożeństwa Różańcowe - od piątku, 1 października - rozpoczynać się będą o godz. 18.15.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października.
Zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestnictwa w te dni Eucharystyczne we Mszy św. i w Nabożeństwach oraz przystępowania do Spowiedzi i Komunii św.

W I czwartek:
- od godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Rodzin naszej Parafii, a także całej naszej Młodzieży.

W I piątek: - od godz. 7.40 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- o godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 17.30 - pierwsze w tym roku Nabożeństwo Różańcowe, prowadzone przez Dzieci, które rozpoczęły przygotowanie do Wczesnej i I Komunii świętej z poświęceniem Różańców - o godz. 18.15 - Msza św. szkolna.
Na zakończenie Mszy św. - z okazji wspomnienia, w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów – udzielę wszystkim Dzieciom specjalnego błogosławieństwa.
Po Mszy św. wieczornej - spotkanie uczniów klasy VII i VIII – którzy rozpoczną swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W I piątek po Mszy św. porannej - odwiedziny chorych i starszych Parafian z Sakramentami świętymi.
Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

W I sobotę: - od godz. 7.40 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo Różańcowe.

W I czwartek, piątek i sobotę  - podczas Mszy świętych  kolekta na cele charytatywne, domy rekolekcyjne i nasze Śląskie Seminarium Duchowne.
W przyszłą niedzielę, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jankowickiej, Strzeleckiej, Leśników i Gajowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 9.15 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony szkoły/.

Można nabyć kalendarze na 2022 r., wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego – w cenie 8 zł.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w październiku i w kolejnych miesiącach tego roku.

Można już zamawiać Msze św. na następny – 2022 rok.
Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne, a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, imienin, w 18 urodziny młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin dziecka.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w przyszłym, 2022 roku – w niedzielę, 15 maja.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

PAŹDZIERNIK  2021 r.:
28. czwartek, godz. 18.00