XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
5.09.2021 r.

Od dzisiejszej niedzieli - pierwszej niedzieli września, tj. od 5 września br. - wracamy w naszym kościele do tradycyjnego porządku Mszy św. niedzielnych.
Msze święte odprawiane będą o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Dziś rozpoczynamy w Kościele XI Tydzień Wychowania.
Jest to Tydzień Modlitwy za Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie Młodego pokolenia.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca - tradycyjnie, jako kolekta specjalna, przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, 7.09 - wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, męczennika
- w środę, 8.09 - Święto Narodzenia NMP.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii,
- o godz. 18.45 - w kościele – spotkanie Rodziców Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

W środę - z okazji przypadającego w tym dniu Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
/Matki Boskiej Siewnej/ - na zakończenie Mszy świętej – błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

W piątek, godz. 18.00 – Msza św. szkolna.

Po Mszy św. - w salce - spotkanie Sodalicji Mariańskiej i Dzieci Maryi.
Zapraszam Animatorki, Wszystkie Dziewczyny należące do tej Grupy, oraz kandydatki, które chciałyby należeć do grona Dzieci Maryi.
O godz. 19.15 - w kościele – spotkanieMłodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
W przyszłą niedzielę, 12 września - obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, Głównej Patronki naszej Archidiecezji.
Jest to też dzień  Uroczystości Beatyfikacji sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy nasze Parafialne, Cielmickie Dożynki.
Mszą św. dziękczynną podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, za tegoroczne zbiory.

Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Wszystkich Rolników naszej Parafii i Ich Rodzin - zostanie odprawiona o godz. 11.00.
Po Mszy św. Procesja z Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę - przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” - 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr - na środki transportu dla polskich Misjonarzy.

W niedzielę, 19 września, o godz. 12.30 – z okazji Święta  Podwyższenia Krzyża Świętego – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 11 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste/.

Dziękuję Panom za pomoc w wywiezieniu śmieci ze cmentarza w minioną środę.

Dziękuję Wszystkim zaangażowanym - za prace wykonane w ostatnich tygodniach w kościele, a także wokół kościoła, probostwa i salek – Bóg zapłać !
Są jeszcze wolne intencje mszalne  w kolejnych miesiącach tego roku.

Przed kościołem w cenie 10 zł, można nabyć specjalne wydanie „Gościa Extra”
poświęconego osobie Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski – z okazji zbliżającej się uroczystości Jego beatyfikacji – 12 września br. w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach
rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

WRZESIEŃ  2021 r.:
8.  środa, godz. 8.00