XII NIEDZIELA ZWYKŁA
20.06.2021 r.

Od dzisiejszej niedzieli, 20 czerwca 2021 r. decyzją Księży Biskupów
zostają zniesione wszystkie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
Dzisiaj Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Msza św. o godz. 11.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo.
Po Mszy św. - błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
O godz. 15.30 - Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego.

Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła.

Dziś przed kościołem - zbiórka ofiar na kwiaty do kościoła z okazji naszej Uroczystości Jubileuszowej i Odpustowej.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, 21 czerwca - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
- w czwartek, 24 czerwca - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

We wtorek, o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W środę - z okazji Dnia Ojca – modlić się będziemy za wszystkich Ojców naszej Parafii.

W środę, od godz. 9.00 – odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi, przed Uroczystością Jubileuszową i Odpustową.
Proszę o zgłoszenie tych Osób w zakrystii.
Nie będzie odwiedzin chorych po domach w miesiącu lipcu i sierpniu.

Na środę, o godz. 9.00 - proszę  Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W czwartek, 24 czerwca br., w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz. 18.00 –

Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi Uroczystą Mszę św. Pontyfikalną w intencji Wszystkich Parafian z okazji Jubileuszu naszego kościoła, a także Poświęcenia kościoła i nowego ołtarza.

W piątek – Msza św. wyjątkowo o godz. 8.00.

O godz. 18.00 – w kościele - KONCERT JUBILEUSZOWY.

W przyszłą niedzielę, 27 czerwca, obchodzić będziemy w naszej Parafii – Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Msze św. odprawione będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 – Suma odpustowa w intencji Parafian.

Na zakończenie Sumy odpustowej - Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Zapraszam do udziału całą Wspólnotę Parafialną – Dorosłych, Młodzież i Dzieci.

Zapraszam Sodalicję Maryjną ze sztandarem, Dzieci Maryi, Dzieci Pierwszokomunijne, Dzieci obchodzące I Rocznicę Wczesnej i Pierwszej Komunii św. w swoich odświętnych strojach, oraz Dziewczynki sypiące kwiaty.

O godz. 15.30 – odprawimy Uroczyste Nieszpory Odpustowe z Procesją.

Kazania odpustowe wygłosi i sumę odpustową odprawi – Ks. Kanonik Antoni Młoczek, proboszcz parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

W tym dniu nie będzie popołudniowej Mszy św.

Po południu, przy naszym boisku, przy ul. Jedności - odbędzie się Festyn Świętojański.

W poniedziałek, po Odpuście – 28 czerwca br. o godz. 17.00 - na naszym cmentarzu odprawimy Nabożeństwo za Zmarłych Parafian, Duszpasterzy i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu, z modlitwą różańcową i czytaniem zalecek za Zmarłych - które można składać w zakrystii.
W kościele, o godz. 18.00 – zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Zmarłych.

Dziękuję Wszystkim Osobom, w różny sposób zaangażowanym, podczas naszych Rekolekcji Jubileuszowych i w przygotowaniu do nich.

Dziękuję za wszelką pracę, pomoc, uświetnienie tych szczególnych dni.
Dziękuję za poświęcony czas i wszelkie formy aktywności. Dziękuję za obecność i wspólną modlitwę.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w najbliższą w środę , o godz. 18.00 i w sobotę , o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste i nieparzyste/.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Porządek Mszy św. niedzielnych w okresie wakacyjnym /lipiec, sierpień/ w naszym parafialnym kościele będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

W miesiącach letnich nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i Nieszporów o godz. 15.30.

W dniach od 21 – 25 lipca br. odbędzie się XXXVII Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
Zapisy, w dniu wymarszu - w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach.

Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych, a także wakacjach rodzinnych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.
W związku z sezonem letnim, pragnę przypomnieć o godnym stroju odświętnym obowiązującym w kościele podczas nabożeństw, zarówno dorosłych, młodzież i dzieci.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE
CZERWIEC  2021 r.: