V NIEDZIELA WIELKANOCNA
2.05.2021 r.

Dzisiaj:
- o godz. 11.00 - Msza św. w intencji Ks. Proboszcza, z okazji 60 rocznicy urodzin - w ofierze od Parafian. „Bóg zapłać” za dar Mszy św. i modlitwy.
- o godz. 15.30 - Nabożeństwo majowe.
Popołudniowa Msza św. o godz. 16.00.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca - kolekta, jako specjalna - przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii - na opłacenie rachunków za energię elektryczną na ogrzewanie naszego kościoła.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Jutro, w poniedziałek, 3 maja – obchodzić będziemy Uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – Głównej Patronki Polski.
Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
Msza św. o godz. 11.00 – zostanie odprawiona Do Ducha św. o Boże dary i łaski – w intencji Maturzystów naszej Parafii. Zapraszam do udziału w tej Mszy św. całą Młodzież!
O godz. 15.30 - Nabożeństwo majowe.
Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiać będziemy:
w niedziele - o godz. 15.30, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30, a w środę i sobotę o godz. 8.30.
Wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Przez cały miesiąc maj modlić się będziemy za naszą Parafię, o głębokie przeżycie Jubileuszowych Rekolekcji, o liczny i aktywny w nich udział całej Wspólnoty Parafialnej, oraz o trwałe owoce w nas Uroczystości Jubileuszowych naszego parafialnego kościoła.

We wtorek, 4 maja – przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika.
O godz. 18.45 – w kościele - spotkanie katechetyczne Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. wraz z Rodzicami.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca maja.
Zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestnictwa w te dni Eucharystyczne we Mszy św. i w Nabożeństwach, oraz przystępowania do Spowiedzi i Komunii św.

W I czwartek, 6 maja - obchodzić będziemy Święto świętych Filipa i Jakuba:
- od godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
- o godz. 17.30 - Nabożeństwa majowe
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii

W I piątek, 7 maja:
- od godz. 7.45 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Serca Jezusowego
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- od godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo majowe
- o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

W I piątek, po Mszy św. porannej - odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

W I sobotę, 8 maja - obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika:
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo majowe.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję Panom za pomoc w demontażu Bożego Grobu i Ciemnicy.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – w sobotę o godz. 8,45 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

W niedziele - 16 i 23 maja br., ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii świętej i Pierwszą Rocznicę Komunii świętej - Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej – odbędzie się w naszej parafii – w sobotę, 15 maja i w niedzielę, 16 maja br. podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Uroczystość Pierwszej Rocznicy Pierwszej Komunii świętej - odbędzie się w niedzielę, 23 maja br. podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Wierni Kościoła, zgodnie z przykazaniem kościelnym, zobowiązani są w Okresie Wielkanocnym przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię świętą.

Okres Wielkanocny trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej – w bieżącym roku – do 30 maja.

W miesiącu kwietniu:

Chrzest św. przyjęli: