IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
Święto św. Marka, Apostoła
25.04.2021 r.

Dzisiejszą - IV Niedzielę Wielkanocną - przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza, oraz Dzień Modlitw o dobre tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

Dziś: - o godz. 15.30 - przy krzyżu misyjnym, obok kościoła - odprawimy

Nabożeństwo błagalne o dobre tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy, oraz o święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, małżeńskie i rodzinne, - o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne.
W przyszłą niedzielę - kolekta na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
W przyszłą niedzielę, w pierwszą niedzielę miesiąca - przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii, dzięki którym możliwe jest bieżące utrzymanie parafii, prowadzenie duszpasterstwa i realizacja koniecznych remontów i inwestycji.
Za pomoc i zrozumienie Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

We wtorek - o godz. 17.30 - Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

W czwartek, 29 kwietnia - przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W piątek - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.
O godz. 19.00 - w kościele -  spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W przyszłą sobotę - rozpoczynamy miesiąc maj.
1 maja obchodzimy Święto św. Józefa, Robotnika.
Zapraszam w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00.
Po Mszy św. - pierwsze w tym roku - Nabożeństwo majowe.
W tym dniu - modlić się będziemy za Bezrobotnych.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiać będziemy:
w niedziele - o godz. 15.30, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30, a w środę i sobotę o godz. 8.30,
Wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

W przyszłą - V Niedzielę Wielkanocną - Msza św. o godz. 11.00 – zostanie odprawiona w intencji Ks. Proboszcza, z okazji 60 rocznicy urodzin - w ofierze od Parafian.

W poniedziałek, 3 maja - obchodzić będziemy Uroczystości Najświętszej Maryi Panny,

Królowej Polski – Głównej Patronki Polski:
Msze św. w naszym kościele - odprawione będą o godz.: 8.00 , 11.00 i 16.00.
Msza św. o godz. 11.00 – zostanie odprawiona Do Ducha św. o Boże dary i łaski – w intencji Maturzystów naszej Parafii.
Nabożeństwa majowe - o godz. 15.30.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 8,45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.