III NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA BIBLIJNA
18.04.2021 r.

Dzisiejszą - III Niedzielę Wielkanocną - przeżywamy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny
W dzisiejszą niedzielę kolekta, jako specjalna - przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na opłacenie energii elektrycznej za ogrzewanie kościoła.
W przyszłą niedzielę - kolekta także przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii, dzięki którym możliwe jest bieżące utrzymanie parafii, prowadzenie duszpasterstwa i realizacja koniecznych remontów i inwestycji. Za pomoc i zrozumienie Wszystkim Ofiarodawcom  składam serdeczne podziękowanie.

We wtorek o godz. 17.30 - Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.
O godz. 18.45 – w kościele - spotkanie katechetyczne Młodzieży przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W piątek , 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
O godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

Przyszłą - IV Niedzielę Wielkanocną - przeżywać będziemy jako Niedzielę Dobrego Pasterza.

Przez cały następny tydzień modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W przyszłą niedzielę, 25 kwietnia przypada Święto św. Marka , Ewangelisty.
O godz. 15.30 – przy krzyżu misyjnym, obok kościoła odprawimy Nabożeństwo błagalne o dobre tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy, oraz o święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, małżeńskie i rodzinne.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jankowickiej, Leśników i Strzeleckiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 8,45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony szkoły/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.
Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.
Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

MAJ  2021 r.:
 2. niedziela,   godz. 8.00