II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11.04.2021 r.

Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Białą, obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 16.00
O godz. 15.30 - Nabożeństwo Wielkanocne z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na parafialne i ogólnodiecezjalne cele charytatywne.
W przyszła niedzielę kolekta, jako specjalna - przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na opłacenie rachunków za energię elektryczną na ogrzewanie kościoła.

Dzisiaj – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii.

We wtorek, o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.
O godz. 18.45 – w kościele - spotkanie katechetyczne Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. wraz z Rodzicami.

W III piątek miesiąca:
- o godz. 17.45 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,
- o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

W sobotę, 17 kwietnia - o godz. 9.30 - Pierwsza Spowiedź św. Dzieci klasy III.

Przyszłą, III Niedzielę Wielkanocną - przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną.

Dziękuję mieszkańcom ul. Targiela za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 8,45 - proszę mieszkańców ul. Jankowickiej, Leśników i Strzeleckiej.
Dziękuję Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza w minioną środę.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.
Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

MAJ  2021 r.:
 2. niedziela,   godz. 8.00