NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4.04.2021 r.

Dzisiaj i jutro w naszym kościele - Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
O godz. 16.00 – Uroczystymi Nieszporami Wielkanocnymi zakończymy obchód Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękuję Wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i wspólną modlitwę podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia, która przygotowała nas do przeżycia Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.
Dziękuję Dorosłym, Młodzieży i Dzieciom. Dziękuję Służbie kościelnej, Służbie liturgicznej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Komentatorom, Lektorom, Ministrantom, Ceremoniarzom i Dzieciom Maryi.
Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i sprawowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia.
Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
Dziękuję za wszystkie prace wykonane w kościele i wokół niego!
Dziękuję za złożone ofiary na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu, na świąteczny wystrój kościoła.
Dziękuję za obecność wśród nas i posługę duszpasterską - Ks. Kanonikowi Benedyktowi Borkowemu i Ks. dr. Andrzejowi Uciesze.
Wszystkim dziękuję za obecność, wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Dzisiejsza kolekta – w I Święto Wielkanocy - przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne.
Jutrzejsza kolekta, przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii.

We Wtorek Wielkanocny - o godz. 17.30 - Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio, z adoracją relikwii i modlitwą do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Piątek Wielkanocny - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

Przyszłą Niedzielę - II Wielkanocną – tak zwaną „Białą” - obchodzić będziemy jako Święto Miłosierdzia Bożego.
Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
O godz. 15.30 - Nabożeństwo Wielkanocne z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogólnodiecezjalne cele charytatywne.
W przyszłą niedzielę – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej, Ziołowej, Małej i Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w Wielkim Tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – we wtorek, o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 8.45 - proszę mieszkańców ul. Targiela.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w marcu, kwietniu i w kolejnych miesiącach tego roku.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.