VI Niedziela Zwykła
14.02.2021 r.

Dzisiaj, od godz. 12.00 do 16.00 - rozpoczynamy trzydniowe, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową i czasem Wielkiego Postu.
Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu kontynuować będziemy w poniedziałek i we wtorek - od godz. 9.00 do 17.30.

Dzisiejsze Nabożeństwo zakończymy modlitwą Litanii do Imienia Jezus - o godz. 15.45.
O godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.
Kolekta dzisiejsza, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca – jako kolekta specjalna - przeznaczona jest na nasz kościół, szczególnie na opłacenie rachunków za energię elektryczną w związku z ogrzewaniem kościoła.

W przyszłą niedzielę - kolekta będzie tzw. Jałmużną postną, jako nasz dar materialny na rzecz ubogich, będący zadośćuczynieniem za korzystanie z różnego rodzaju dyspens, których udziela nam Kościół w ciągu całego roku.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

W poniedziałek i wtorek - Adorację Najświętszego Sakramentu - rozpoczniemy o godz. 9.00 - modlitwą różańcową, a zakończymy Mszą św. o godz. 17.30.
W poniedziałek, od godz. 16.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Dzieci.
We wtorek, od godz. 16.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Młodzieży.
We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
W poniedziałek i wtorek - okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci przed Środą Popielcową : od godz. 16.45 do 17.30.
Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele - przed pierwszą Mszą św.
W Środę Popielcową, 17 lutego – rozpoczynamy Wieli Post.
Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 18.00.
Podczas Mszy św. posypywanie głów popiołem.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich Wiernych Kościoła post i wstrzemięźliwość – czyli tak zwany post ścisły, polegający na zachowaniu wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i ograniczeniu posiłków do syta - do jednego w ciągu dnia.
W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też nakaz powstrzymywania się od hucznych zabaw!
Okazja do Spowiedzi św. w Środę Popielcową – pół godziny przed każdą Mszą św.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00 – będzie miała miejsce w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 - Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończyć - Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
W piątek, o godz. 17.00 – odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z modlitwą za Zmarłych zalecanych i adoracją relikwii Krzyża św.

Zalecki, wypominki za Zmarłych zalecanych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali - można składać w zakrystii.
O godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

Przyszła niedziela – to I Niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywać będziemy wraz z całym Kościołem jako Niedzielę Trzeźwości.
Kościół zachęca wszystkich Wiernych do zachowania w Wielkim Poście wstrzemięźliwości i abstynencji od alkoholu.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 – odprawimy pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi Ks. Łukasz Pasuto, wikariusz parafii św. Krzysztofa w Tychach.
W II i V Niedzielę Wielkiego Postu - 28 lutego i 21 marca 2021 r. podczas niedzielnych Mszy świętych - Kazania Wielkopostne wygłosi Ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie.
W sobotę poprzedzającą II i V Niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.00 – zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. według formularza niedzielnego z Kazaniem Wielkopostnym.
Dziękuję mieszkańcom ul. Targiela za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jankowickiej, Strzeleckiej, Leśników i Gajowej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

Dziękuję Wszystkim Parafianom za złożone za ofiary kolędowe, za ofiary za miejsca w ławkach, oraz za zamawiane intencje mszalne na bieżący rok 2021.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w marcu i w kolejnych miesiącach tego roku.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

MARZEC   2021 r. :
13. sobota,   godz. 8.00